Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles pagasta sākumskola mūziku iepazīst ar “Alise Brīnumzemē” varoņiem

Iesaka INESE KALNOZOLA, Aizkraukles pagasta sākumskolas direktore

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūzika Tev” ir uzņēmuma “Latvijas Koncerti” radīts un īstenots četru izglītojošo koncertu cikls skolēniem un jauniešiem četrās vecuma grupās no 1. līdz 12. klasei. “Mūzika Tev” klausītāji no izglītības iestādēm visā Latvijā mācību gada laikā var apmeklēt četrus tēmās, muzikālajā saturā un kultūras kontekstā atšķirīgus koncertus. Tie tiek veidoti tā, lai ieinteresētu un izglītotu gan tos bērnus un jauniešus, kuri padziļināti interesējas un apgūst mūziku, gan tos, kuri mācās vispārizglītojošajās skolās.

Šonedēļ kopīgā skolas ekskursijā uz VEF Kultūras pili devās arī Aizkraukles pagasta sākumskolas 1. 3. klases audzēkņi. Bērni apmeklēja šīs sezonas pirmo cikla koncertu — populārās Luisa Kerola grāmatas “Alise Brīnumzemē” varoņi iejūtas muzikālā uzvedumā ar saksofonu kvartetu “N(ex)t move”, vizuāliem efektiem un ēnu teātri.

Bērniem tas pats par sevi bija piedzīvojums — brauciens uz Rīgu, kas veicināja klases saliedētību. Ceļā paiet pusotra līdz divas stundas, tās laikā bērni viens otru labāk iepazīst. Uzveduma “Alise Brīnumzemē” apmeklējums bija kultūras baudījums, kas atklāja dažādos mākslas virzienus. Bērniem patika! Lai gan pati programma ilga vien stundu, viņiem tā bija saistoša. Uzvedumā bija ietverti daudzi virzieni — mūzika, ēnu teātris, vizuālie efekti. Mākslinieki bērnus atraisīja, bija iespēja pakustēties un kopā padejot. Šādu pasākumu apmeklēšana palīdz bērniem iepazīt mūziku. Klausīties radio ir viens, bet baudīt izpildījumu klātienē, redzot mūzikas instrumentus un kā tos spēlē, apvienojot to visu ar teatrālu uzvedumu — kas cits. Bērni bija ļoti priecīgi par pasākumu! Šādu norišu apmeklēšana māca labu uzvedību un aktīvākajiem bērniem pacietību kultūras pasākumu apmeklēšanā. Braucienu uz galvaspilsētu izmantojām lietderīgi, papildus koncertam bērni viesojās arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pati par sevi tā ir iespaidīga ēka, kuru daļa bērnu apmeklēja pirmo reizi. Caur rotaļām un dažādām aktivitātēm tika rosināta lasītprasme. Koncertlekciju apmeklēšana ir iespēja bērniem izbraukt un pabūt Rīgā, tādēļ parasti cenšamies izmantot vēl kādu galvaspilsētas piedāvājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamā koncertlekcija sākumskolēniem būs decembrī — pazīstamā Kārļa Skalbes pasaka jaunās krāsās grupas “Raxtu Raxti” mūzikā un laikmetīgajā dejā.

Koncerti bērniem un jauniešiem tiek veidoti jau vairāk kā 20 gadu, lai dotu iespēju jaunajai paaudzei ērtā laikā un veidā regulāri gūt muzikāli kvalitatīvu un saturiski daudzveidīgu koncertu pieredzi — izglītojot, iesaistot, izklaidējot, paplašinot redzes loku un veicinot kritisko domāšanu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.