Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles pagasta ēkai būs jauns jumtiņš

STIKLU AIZSTĀS AR POLIKARBONĀTU. Aizkraukles pagasta kultūras nama ēkas stikla jumtiņš tiks nomainīts ar caurspīdīgām šūnu polikarbonāta loksnēm. Darbi kopā ar pievienotās vērtības nodokli izmaksās vairāk nekā 48 tūkstošus eiro, un tos plānots pabeigt šovasar. Pārējo jumta daļu šogad nav paredzēts remontēt.
Vitālija Prutska foto

Jaunas jumta virsgaismas konstrukcijas būs ēkai, kuru ierasts saukt par Aizkraukles pagasta kultūras namu, bet projekta dokumentācijā tā ir Aizkraukles pagasta administratīvā ēka, kurā ir arī kultūras nams. Darbi jāpaveic šovasar.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles pagasta kultūras nams celts 1988. gadā un atklāts 1989. gadā. Šī ēka, kurā izvietota Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcija “Padomju gadi”, ir unikāla ar dubulto stikla jumta virsgaismas konstrukciju, kas gadu gaitā nolietojusies un kļuvusi bīstama. Pēc apskates uz bīstamību norādījis Būvniecības valsts kontroles birojs. Kā atzinuši būvniecības speciālisti, saplaisājušās stikla rūtis kritiskas sniega slodzes apstākļos var radīt risku zaudēt savu noturību, jāveic arī metāla konstrukciju tīrīšana, apstrāde ar pretkorozijas grunti, krāsošana un citi darbi.

Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Kaspars Sniedzītis informē, ka iepirkumā par pagasta administratīvās ēkas vienkāršotu atjaunošanu tika iesniegti divi piedāvājumi. Koknesē reģistrētā SIA “RL Būves” bija gatava veikt darbus par 62 973 eiro, bet Aizkrauklē reģistrētā SIA “VV būvnieks” — par 40 362 eiro, līdz ar to priekšroka dota lētākajam piedāvājumam. Kopā ar pievienotās vērtības nodokli darbi izmaksās vairāk nekā 48 tūkstošus eiro. Būvdarbu garantija būs pieci gadi.

Būvnieks ēkas jumta stikla konstrukcijas nomainīs ar caurspīdīgām šūnu polikarbonāta loksnēm, saglabājot virsgaismas nesošo konstrukciju — arī turpmāk būs dubultais jumtiņš. Jaunais segums būs energoefektīvāks, jo tam ir laba siltumizolācija, noturība pret laika apstākļu ietekmi, ir aizsardzība pret ultravioleto starojumu, kas pagarina materiāla ekspluatācijas laiku, novērš tā dzeltēšanu un izturības zudumu. Ražotājs dod desmit gadu garantiju par optisko īpašību saglabāšanos. Pārējai jumta daļai remonts netiks veikts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.