Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles pagasta sākumskolas četrklasnieki piedalās Latvijas Universitātes olimpiādē (video)

Aizkraukles pagasta sākumskolas 4.klases skolēni piedalās Latvijas Universitātes rīkotajā komandu olimpiādē “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!”. Komandu veido seši skolēni, kas gatavi izmēģināt spēkus dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju pasaulē — informē 4.klases audzinātāja Daiga Grava, kura mudināja bērnus piedalīties konkursā un sekoja līdzi viņu darbam..

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmā kārta norisinājās 24.martā tiešsaistē. Dalībnieki individuāli pildīja sagatavotos uzdevumus matemātikā, dabaszinībās, programmēšanā (Scratch vide). Komandas kopējais punktu skaits veidojās, summējot visu komandas dalībnieku iegūtos punktus. Konkursa pirmajā kārtā piedalījās 156 komandas no 81 skolas, un šajā kārtā vairāk nekā 900 skolēnu parādīja savas individuālās zināšanas, sniedzot iespēju atlasīt 50 komandas dalībai olimpiādes 2.kartā.

Otrā kārta risinājās līdz 22. aprīlim. Komandām bija jāsagatavo un jāiesniedz 2 — 3 minūšu garu video par vienkāršajiem mehānismiem. Video, izmantojot piemērus, jāizskaidro vienkāršo mehānismu — trīsis, svira, slīpā plakne darbības principus un mehānismu izmantošanu dzīvē.

Darbojoties komandā bija jāizveido Rūba Golberga ierīci ar 10 posmiem, no kuriem vismaz trīs posmos ir izmantoti vienkāršie mehānismi: trīsis, svira un slīpā plakne.

29.aprīlī tika paziņoti rezultāti, kur par iesniegto video 4.klases komanda “4-tie” saņēma maksimālo punktu skaitu un ir aicināti piedalīties konkursa fināla kārtā, kas notiks š.g. 20. maijā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.