Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles pagastā atklāta moderna govju ferma. “Dārznieki” varēs paplašināt ganāmpulku līdz diviem simtiem liellopu

Svarīgs mirklis “Dārzniekiem”. Moderno fermu atklāj tās saimnieki un sadarbības partneri. Imanta Kaziļuna foto

Aizkraukles pagastā zemnieku saimniecība “Dārznieki” svinīgi atklāja jaunuzcelto robotizētās slaukšanas fermu un sumināja Bērtulsonu ģimeni ar saimniecības 30 darba gadiem nozarē. Uz atklāšanu ieradās gan sadarbības partneri, gan kolēģi — piena ražotāji no Aizkraukles novada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saimniecības un šī projekta sadarbības partneris, SIA “Pakavs” īpašnieks Juris Sprukulis atklāšanas uzrunā sacīja, ka Bērtulsonu ģimene ir kā pozitīvisma sēklas sējēja pagastā un visā novadā. Savukārt būves projektētājs Pēteris Poikāns teica, ka viņš projektu plānojis ar domu, ka nākotnē fermas ēku varētu pagarināt, un šobrīd diviem slaukšanas robotiem pievienot vēl vismaz divus.

“Dārznieku” saimnieks Armands Bērtulsons teic, ka uz fermas atklāšanu izsūtītajiem ielūgumiem atsaucās ap 130 cilvēku. Liela daļa no viņiem ir Igaunijas kooperatīva “Epiim” biedri, kas iepriekš apvienojies ar uzņēmumu “Jaunpils pienotava”. Šim kooperatīvam pienu nodod arī “Dārznieki”.

Armands arī atklāj, ka kopumā — no projektēšanas līdz būves nodošanai ekspluatācijā – projekts aizņēma pusotru gadu. Lielā ferma izmaksājusi ap 1,3 miljoniem eiro. Eiropas Savienības lauksaimniecības fonda finansējums lauku attīstībai ir 440 tūkstoši eiro un ap 900 tūkstoši eiro ir saimniecības ieguldījums. Šāds vērienīgs projekts uzlabos gan govju ikdienas apstākļus — viņas uzturēsies plašākās telpās, gan veterināros apstākļus. Jaunajā fermā vieta ir 189 govīm. Te ierīkoti divi slaukšanas roboti un viens dienā var izslaukt līdz 65 govīm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.