Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles pagastā aizdegas pirtiņa

Svētdien Kokneses pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji divus cietušos nogādāja līdz NMPD automašīnai, kā arī atvienoja automašīnas akumulatora klemmes, novilka automašīnu no ceļa un sakārtoja brauktuvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naktī uz pirmdienu plkst. 00.33 Aizkraukles un Jaunjelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Aizkraukles pagastu, kur 30 m2 platībā dega divstāvu garāžas otrajā stāvā izbūvēta istaba un malkas šķūnis ar pirtiņu 24 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 3.40 informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Citviet Zemgalē

Piektdien plkst. 16.29 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jāņa Čakstes ielu Dobelē, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Notikuma vietā konstatēts, ka trešā stāva dzīvoklī deg bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Izmantojot izbīdāmās kāpnes, ugunsdzēsēji glābēji iekļuva dzīvoklī un no piedūmotās telpas izglāba cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja telpas un plkst. 17.18 darbu notikuma vietā pabeidza. Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors.

Neilgi pirms plkst. 22.00 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jēkabpils novada Kalna pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Notikuma vietā konstatēts, ka notikusi vieglās automašīnas un traktora sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja cilvēku, kurš atradās vieglajā automašīnā un nodeva NMPD mediķiem, kuri konstatēja cilvēka nāvi. Tika sakārtota ceļa braucamā daļa un neilgi pēc pusnakts ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Tukuma novada Slampes pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji novilka automašīnu no ceļa braucamās daļas un, izmantojot absorbentu, savāca uz tās izlijušo šķidrumu, bet Vītolu ielā, Bauskā, dega zaru kaudze un dzīvžogs 25 m2 platībā.

Sestdien ap vieniem dienā VUGD saņēma informāciju, ka Baldones ielā Iecavā trīsstāvu dzīvojamās mājas vienā no dzīvokļiem skan dūmu detektors un no dzīvokļa balkona nāk nelieli dūmi. Iekļūstot otrā stāva dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka sadūmoju radīja uz plīts piededzis ēdiens 0,25 m2 platībā. Dzīvoklī cilvēki neatradās.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros sestdien Jelgavas novada Glūdas pagastā bituma bāzē gruzdēja rezervuāra siltumizolācija 10 m2 platībā, bet svētdien Meiju ceļā, Jelgavā, piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā, gruzdēja zvanu poga 0,02 m2 platībā un Nameja ielā, Jelgavā, dega atkritumi 8 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinoties ražas novākšanai, ugunsdzēsēji glābēji arī aizvadītajās diennaktīs saņēma izsaukumus uz ugunsgrēkiem labības un siena laukos. Piektdien Tukuma novada Pūres pagastā uz lauka dega siena rulona prese 9 m2, salmu rullis un salmi 100 m2 platībā, bet Jelgavas novada Platones pagastā dega labības rugāji 20 m2 platībā. Sestdien Tukuma novada Kandavas pagastā dega kombains 10 m2 platībā un Jēkabpils novada Salas pagastā kombains dega 6 m2 platībā, bet Bauskas novada Īslīces pagastā dega labības rugāji 200 m2 platībā. Svētdien Tukuma novada Matkules pagastā dega labības rugāji 1500 m2 platībā, Bauskas novada Brunavas pagastā dega labības rugāji 2 hektāru platībā.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 12. augusta plkst. 6.30 līdz 15. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 31 izsaukumu – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājums. Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 190 izsaukumus – 83 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs uz meža ugunsgrēkiem, 72 uz glābšanas darbiem, bet 35 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.