Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novads kļuvis par 262 novadniekiem bagātāks

“Darbs nemainās,” teic Olita Sticere, “pildām valsts uzticētās funkcijas.” Nodaļas vadītāja rāda prāvu dokumentu kaudzi — tā ir pērn atsūtītā metodika un tiek šķirota pa nozaru mapēm. “Norādījumu apjoms ir ļoti liels. Tikko mainās kādas ārpolitikas vai iekšpolitikas nostādnes, tas attiecas arī uz mums. Top jauni noteikumi, kas dzimtsarakstu nodaļas darbā ir jāievēro.”
Iezīmējas arī tāda tendence, ka apmeklētāji kļūst arvien ambiciozāki. “Viņiem liekas, tāpēc mēs te esam, lai visas prasības nekavējoties izpildītu. Jaunā paaudze ļoti labi darbības ir apguvusi e-vidē. Piemēram, e-pakalpojumos saņemam pieprasījumu sniegt visas nepieciešamās ziņas par vecvectēva dzimšanu, lai varētu izveidot dzimtas koku. Cilvēka vārds, uzvārds uzrakstīts, dzimšanas gads — iespējams, 1892., dzimšanas vieta — Latvija/ Vācija. Labi, ka bija norādīts telefona numurs. Tā arī saku, ka neviena dzimtsarakstu nodaļa ar šādu informācijas klāstu prasību nespēs apmierināt. Mums ir dati par pilsētām, pēc reliģiskās konfesijas piederības. Ziņas par 19. gadsimtā dzimušajiem jāmeklē Valsts vēstures arhīvā. Tad izskan arguments — bet tur taču prasa samaksāt!” stāsta Olita Sticere.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.