Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada vokālie ansambļi pošas svētkiem

GANDARĪTI. “Ferrovia” no Skrīveriem konkursā ieguva 1. pakāpi ar 42,49 punktiem. Žūriju tā apbūra gan ar muzikalitāti, gan emocionālo sniegumu. Foto no Skrīveru kultūras centra

Ceļā uz XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem pošas Latvijas vokālie ansambļi. Jau septiņās norises vietās aizvadīta vokālo ansambļu konkursa pirmā kārta, kurā piedalījās kolektīvi no Aizkraukles novada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavisam konkursā piedalīsies vairāk nekā 150 vokālo ansambļu.

15. oktobrī pirmā kārta notika VEF Kultūras pilī Rīgā. No Aizkraukles novada tajā piedalījās Aizkraukles kultūras centra sieviešu vokālais ansamblis “Spīdala” (vadītāja Janīna Zolotorenko). Tā sniegums novērtēts ar 1. pakāpi (40,11 punkti). Savukārt 23. oktobrī konkurss notika Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolā, kurā piedalījās trīs kolektīvi no Aizkraukles novada.

Aizkraukles kultūras centra vīru vokālais ansamblis “Es atnākšu” (Janīna Zolotorenko) bija vienīgais savā kategorijā. Tas ieguva 1. pakāpi (42,22 punkti). No četriem jauktajiem vokālajiem ansambļiem augstākais vērtējums bija Skrīveru kultūras centra kolektīvam “Ferrovia” (Ferijs Millers). Tas ieguva 1. pakāpi ar 42,49 punktiem. Savukārt Aizkraukles kultūras centra senioru vokālais ansamblis “Maļinovij zvon” (Natālija Juškēviča) konkursā 1. pakāpi ieguva ar 42,44 punktiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Augšdaugavas novada kultūras centrā “Vārpa” Daugavpilī sacentās astoņi sieviešu vokālie ansambļi, tajā skaitā arī Klintaines pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Dzirnas” (Sigita Vilkaplātere). Kolektīvs ieguva 1. pakāpi (43,14 punkti).

Staburaga saieta nama sieviešu vokālais ansamblis “MiLaRe” (Diāna Austra Salmiņa) piedalījās konkursā, kurš notika Viesītes kultūras centrā “Sēlija”, un izcīnīja 2. pakāpi (39,48 punkti).

Vēl paredzēti konkursi 5. un 6. novembrī Rēzeknē un Gulbenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa pirmajā kārtā tiks noskaidroti vokālie ansambļi, kas 2023. gada maijā piedalīsies konkursa finālā Rīgā. Dalībnieku sniegumu vērtēs žūrija: Mārīte Puriņa, Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja un Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas direktore; Jānis Ķirsis, Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku vokālo ansambļu laicīgās mūzikas koncerta mākslinieciskais vadītājs; Rudīte Tālberga, Dziesmu un deju svētku vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncerta mākslinieciskā vadītāja; Sanita Sējāne, Dziesmu un deju svētku vokālo ansambļu ielu koncertu mākslinieciskā vadītāja; Lauris Goss, Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.