Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada vidusskolā izveido “Labbūtības ceļakarti” (video)

Foto no Aizkraukles novada vidusskolas

Amanda Malatkovska

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) 2021.gada vasaras sākumā piedāvaja 144 Latvijas izglītības iestāžu pašpārvaldēm pieteikties projektā “Atbalsts psihoemocionālās veselības veicināšanas pasākumiem skolās Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai”. Aizkraukles novada vidusskolas pašpārvalde bija viena no tām. Projektu izstrādāja Amanda Malatkovska, Gabriēla Kareva, Kristiāns Bērziņš un Melānija Hudaniča direktora vietnieces Gunitas Elksnes vadībā.

No sākuma piedalījāmies trīs dienu jauniešu līderu un atbalsta personu — skolotāju — klātienes mācībās emocionālās kompetences stiprināšanai, kas norisinājās no 16.augusta līdz 18.augustam. Šajās apmācībās apgūvām zināšanas par psihoemocionālo veselību, vienaudžu atbalsta formas, iniciatīvas attīstīšanu un projekta iesniegšanu, pārmaiņu vadību, kā arī izstrādājām savas skolas “Labbūtības ceļakarti” — labsajūtas celšanas plānu mūsu skolas kopienai. Analizējot pašreizējo skolas un skolēnu situāciju, izvēlējāmies pievērsties savstarpējās sapratnes veicināšanai starp skolotājiem un skolēniem.

Mūsu plānu veidojām, balstoties uz attālināto mācību sekām, ņemot vērā 9.klašu skolēnu un viņu priekšmetu skolotāju viedokli, lai stiprinātu viņu savstarpējo sapratni, kas ir noteicošs faktors, gatavojoties eksāmeniem. Savā “Labbūtības ceļakartes” plānā iekļāvām situācijas izzināšu, veidojot aptaujas par pašreizējās situācijas vērtējumu gan skolēniem, gan skolotājiem, gan skolēnu vecākiem, skolēnu pašpārvaldes apmācības nodarbību vadīšanā, izglītojošu lekciju skolēniem “Kā gudri risinat konfliktus?” un skolotājiem “Konflikta potenciāls sadarbības veidošanā”, praktiskās nodarbības, skolēniem un skolotājiem kopā darbojoties un izsakot savus viedokļus, diskusiju ar vecākiem, atgriezeniskās saites iegūšanu no skolotājiem un skolēniem par projektā iegūto un noslēguma pasākumu, kurā tika apkopota projekta norise un izvērtējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā iekļāvām arī projekta norises atspoguļojošu video, plakātus ar svarīgāko no izglītojošām lekcijām, bukletu un sienas plakātu par projektā iegūto.

Gan projekta laikā, gan pēc projekta ļoti regulāri saņēmām uzslavas par paveikto un tā nozīmīgumu, kā arī pateicības par šīs problēmas aktualizēšanu.

Projektā iegūtās zināšanas, pieredzi un materiālus turpināsim izmantot, lai arī pārējās Aizkraukles novada vidusskolas klasēs aktualizētu savstarpējās sapratnes nozīmīgumu mācību procesa un skolas vides pilnveidošanā. Uzskatām, ka šis projekts ir labs papildinājums

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

savstarpējās sapratnes stiprināšanai mūsu skolā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.