Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada skolēni pilda “Latvijas skolas somu”

Mazzalves pamatskolā pirmsskolas grupā pie bērniem viesojās stāstniece Līga Reitere.
Foto no skolas arhīva

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē iepazīt Latvijas mākslu un kultūru (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas, un kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

‘‘Latvijas skolas soma’’ veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, pa­augstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

2021./2022. mācību gada 1. semestrī Aizkraukles novada skolas saņēma vairāk kā 20 000 eiro finansējumu dažādu kultūraktivitāšu organizēšanai. Mācību gada sākumā, kad bija iespējams organizēt programmas “Latvijas skolas soma” apmaksātas viesmākslinieku uzstāšanās skolās, braukt mācību braucienos uz teātriem, muzejiem, kultūrvietām, vairums skolu aktīvi iz­mantoja šos piedāvājumus. Skolās viesojušies dažādi mūziķi, piemēram, dziedātājs Mikus Abaroniņš, čelliste Arta Abaroniņa, dziedātāja Rūta Dūduma un kultūras cilvēki, piemēram, aizkrauklieši noskatījušies pantomīmu un cirka izrādi, Mazzalvē viesojusies stāstniece Līga Reitere, bagātinot skolēnu zināšanas par valodu, kultūrvēsturiskajām norisēm. Skolēni apmeklējuši muzejus Jelgavā, Daugavpilī, tepat Skrīveros un Neretā “Riek­stiņos”.  Aizkraukles pagasta sākum­skola, Pērses sākumskola un Mazzalves pa­matskola jau pilnībā izmantojušas “Latvijas skolas somas” piedāvātās iespējas šajā gadā. 

Šobrīd “Latvijas skolas somā” var skatīties tiešsaistē koncertlekcijas, izrādes, un skolu koordinatori šīs iespējas saviem skolēniem piedāvā. Līdz jaunajam gadam vēl pieejamas “Latvijas skolas somas” aktivitātes vairāk kā 12,5 tūkstošu eiro apmērā. Jaunajā gadā nākamajā semestrī skolēniem atkal programmā “Latvijas skolas soma” katram tiks dāvāta iespēja baudīt kultūras norises mūsu valstī. Cerams, ka epidemioloģiskā situācija normalizēsies un skolēni varēs organizēti apmeklēt dažādas kultūrvietas klātienē. 

Žanna Miezīte, programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore Aizkraukles novadā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.