Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novadā pedagogi streikam gatavojas, bet situācija neskaidra

Informatīvs attēls

Mazākās iestādēs darbu uz laiku pārtrauc, lielākās — strādās daļēji

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī sarunas ar valdību turpinās, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība nolēma 19. septembrī sākt pedagogu beztermiņa streiku, nepieņemot Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto piedāvājumu. Streikam gatavojas arī Aizkraukles novadā.

Aizkraukles novada arodorganizācijas priekšsēdētāja Anta Zāģere pašvaldību informēja, ka streikā piedalīsies 260 pedagogu no 13 Aizkraukles novada izglītības iestādēm — Aizkraukles novada, Pļaviņu, Jaunjelgavas, I. Gaiša Kokneses un A. Upīša Skrīveru vidusskolas, Bebru un Daudzeses pamatskolas, Aizkraukles pagasta sākumskolas, pirmsskolas izglītības iestādēm “Zīlīte” un “Saulīte” Aizkrauklē, “Sprīdītis” un “Saulēni” Skrīveros un “Jumītis” Pļaviņās. Kādā izglītības iestādēs streikā piedalās vairāk pedagogu, citās mazāk. Skaits vēl var mainīties.

Streiks ietekmēs visu šo izglītības iestāžu darbu, un, kā ko turpināt, lemj pati izglītības iestāde atkarībā no iespējām un streikotāju skaita. Cik noskaidrojām, mazākās iestādes darbu uz laiku pārtrauc, lielākās strādās daļēji, mācību stundas nodrošinot arī attālināti. Anta Zāģere teic, ka gadījumā, ja nestreiko visa iestāde, tā būs atvērta un streikā neiesaistītie strādā, bet darbs tik un tā būs apgrūtināts, kas jāņem vērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par to, ka streikos un vecākiem lūgts bērnu pieskatīšanai rast citas iespējas, atsevišķas pirmsskolas izglītības iestādes informēja jau laicīgi. Arī Aizkraukles pagasta sākumskola ģimenēm e-klasē paziņoja, ka skola no 19. līdz 23. septembrim būs slēgta streika dēļ. Tomēr no lielākās daļas skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu vēl vakardien nebija nekādu ziņu. Kādas vidusskolas vecāki stāstīja, ka bērniem teikts — daļa stundu notiks, jo ne visi skolotāji streikos. Tikmēr iestādes mājaslapā vai e-klases pastā nekā. Kā atzina aptaujātie, nogaida, kas būs, jo publiskajā telpā saglabājas iespējamība, ka streiks tomēr nenotiks.

Arī Jaunjelgavas vidusskolā vakar atzina, ka neziņo neko iepriekš vecākiem un skolēniem, kamēr nav galīgā lēmuma par streiku. Ja tas būs, skolotāji streikos un mācības nenotiks, jo mācību iestāde atbalsta arodbiedrības prasības. Aizkraukles novada vidusskola savus skolēnus informējusi, ka mācības turpināsies arī streika laikā, bet stundas notiks tajos priekšmetos, kuru skolotāji nestreikos. Izmaiņas paziņos, visticamāk, šodien. Līdzīga situācija vakar bija arī citās novada skolās — gaidīja, kāds būs galīgais arodbiedrības lēmums pēc vakar pēcpusdienā notikušajām sarunām ar valdības pārstāvjiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.