Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Domes Vēstis” izdošana izmaksā ap 3000 eiro mēnesī

Atsaucoties uz iepriekš laikrakstā publicēto ziņu, ka Aizkraukles novada pašvaldības informatīvo izdevumu visi nesaņem, redakcijā saņēmām diagonāli pretēju jautājumu — vai var ietaupīt pašvaldības līdzekļus un no drukātā izdevuma atteikties?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles iedzīvotājs izteica vēlmi no drukātā pašvaldības izdevuma atteikties, tādējādi ieekonomējot pašvaldības līdzekļus. Vīrietis nosauca arī praktisku iemeslu: “Man ir dators, internets. Ziņas lasu pašvaldības mājaslapā, kurā pieejami arī informatīvie izdevumi. Papīra izdevums man īsti nav aktuāls, no tā atsakoties, varētu ietaupīt naudu un samazināt papīra patēriņu.”

Arvis Upīts, Aizkraukles novada domes sabiedrisko attiecību speciālists, skaidro, ka atteikšanās no drukātās versijas ir praktiski sarežģīti realizējams process, kas nesniegs ekonomisku ieguvumu. Pat ja runa būtu par pāris simtiem adrešu, kas vēlētos atteikties no izdevuma savā pastkastītē.

“Izdevuma cena veidojas no apjoma — jo lielāka tirāža, jo mazāk izmaksā viens eksemplārs. Samazinot tirāžu par pāris desmitiem vai simts izdevumiem, finansiālas ekonomijas nebūs, tā vietā būs noslogots pašvaldības administratīvais resurss. Nāktos apstrādāt papildu informāciju, atrast veidu, kā, juridiski slēdzot līgumu ar piegādātājiem, izdevumu neielikt konkrētajās pastkastītēs,” skaidro A. Upīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība uzskata, ka drukātais informatīvais izdevums joprojām ir vajadzīgs, lai spētu informēt iedzīvotājus, kas “nedraudzējas” ar internetu un datoriem. Jaunajā novadā tādu ir pietiekami daudz, par to liecina pašvaldībai esošie dati. “Mēs cenšamies informāciju padarīt atrodamu ikvienam iedzīvotājam. Iespējams, ar laiku arī vecākās paaudzes cilvēki visi spēs izmantot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības, tad mēs arī varētu atteikties no drukātā formāta, bet šobrīd mūsu sabiedrība nav tam gatava.” 

Fakts

Aizkraukles novada pašvaldības informatīvā izdevuma viena numura tirāža ir 17 000 eksemplāru. Drukas izmaksas ir 1080 eiro (seši centi par izdevumu), piegāde izmaksā 1720 eiro, izdevuma maketēšanas izmaksas ir 160 eiro mēnesī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.