Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada pašvaldības budžets paredz attīstīt visu novadu

Apstiprināts Aizkraukles novada pašvaldības šī gada budžets, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir lielāks gan ieņēmumu, gan izdevumu daļā. Pašvaldības vadība atzīst, ka tajā izdevies sabalansēt visas pozīcijas un paredzēt līdzekļus arī attīstībai.
Lielākais papildinājums
Aizkraukles novada pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumi šogad plānoti 45 miljonu eiro apmērā, izdevumi — 54,7 miljonu eiro apmērā. Starpību veido naudas līdzekļu atlikums, ieguldījumi un aizņēmumi.
Apstiprinot budžetu domes sēdē, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums atzina, ka to savā ziņā var uzskatīt par pirmo jaunā novada budžetu, jo tas izstrādāts, pamatojoties uz kopīgi nostrādātu gadu, pārskatot un sabalansējot daudzas lietas.
Budžeta ieņēmumu lielāko daļu, kā allaž, veido iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas plānots 20,5 miljoni eiro. Otra lielākā pozīcija ir valsts budžeta pārskaitījumi — kopā 17,27 miljoni eiro.
Tie paredzēti pedagogu algām, mācību līdzekļu un mācību literatūras iegādei izglītības iestādēs, valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbības nodrošināšanai, asistentu pakalpojumiem, sākumskolas bērnu ēdināšanai, energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalstam, Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam, kā arī dalībai Dziesmu un deju svētkos.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.