Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novadā martā dzēsti 26 kūlas ugunsgrēki

Šogad Zemgalē martā ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 166 kūlas ugunsgrēkus, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk nekā gadu iepriekš. Kopumā šogad Zemgalē kopš 26. februāra, kad reģistrēts pirmais kūlas ugunsgrēks, ugunsdzēsēji glābēji dzēsuši 208 kūlas ugunsgrēkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novadā martā dzēsti 26 kūlas ugunsgrēki, no tiem seši — Skrīveru pagastā, četri — Neretas pagastā un vēl trīs — Pļaviņās. Lielākie kūlas ugunsgrēki martā dzēsti 20. martā Pilskalnes pagastā 3 hektāru platībā un 25. martā Klintaines pagastā 1 hektāra platībā. 27. martā Bebru pagastā dega kūla 3 hektāru un šķūnis un būdiņa 33 m2 platībā.

“Ja iepriekšējos gados lielākais kūlas ugunsgrēku skaits reģistrēts aprīlī, tad šogad jau martā esam pieredzējuši dienas, kad tiek reģistrēti vairāki desmiti kūlas ugunsgrēku. To daļēji var skaidrot ar laikapstākļiem, jo martā ilgstoši pieturējās silts, saulains un sauss laiks. Papildus nevar izslēgt, ka aizvadītajos divos gados valstī noteikto ierobežojumu rezultātā martā un aprīlī bija mazāka iedzīvotāju mobilitāte, kas arī samazināja kūlas ugunsgrēku skaitu. Aicinu iedzīvotājus apzināties, ka kūlas ugunsgrēks nav teritorijas sakopšanas veids, tas ir ugunsgrēks, kuru nav iespējams kontrolēt, tā rezultātā sadeg ēkas un transportlīdzekļi,” skaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Raivis Pužulis.

Diemžēl kūlas ugunsgrēkus nav iespējams kontrolēt, un to rezultātā izdeg plašas teritorijas un nodeg ēkas. Ja pirmie kūlas ugunsgrēki visbiežāk ir nelielās platībās, tad, laikapstākļiem paliekot sausākiem, un siltākiem, pieaug arī izdegušo teritoriju platības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Citviet Zemgalē

Bauskas novadā martā dzēsti 19 kūlas ugunsgrēki, no tiem Iecavas pilsētā un pagastā pieci, Vecumnieku pagastā četri un Bauskas pilsētā četri ugunsgrēki. Lielākās kūlas ugunsgrēku platības reģistrētas 12. martā Bārbeles pagastā un 30. martā Vecumnieku pagastā 2 hektāru platībā un Gailīšu pagastā 2,5 hektāru platībā. 17. martā Ceraukstes pagastā kūlas dedzināšanas rezultātā nodega divas siltumnīcas. 18. martā Vecumnieku pagastā dega kūla 15 hektāru un 100 siena ruļļi apmēram 100 m2 platībā.

Dobeles novadā šogad dzēsti 14 kūlas ugunsgrēki, no tiem Auru pagastā pieci un pa diviem Vītiņu pagastā un Dobeles pilsētā. Lielākā kūlas ugunsgrēka platība reģistrēta 15. martā Auru pagastā 2 hektāru platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas valstspilsētā un Jelgavas novadā šogad martā dzēsti 38 kūlas ugunsgrēki, no tiem 18 valstspilsētas un 20 novada teritorijā – seši Līvbērzes pagastā, četri Cenu pagastā un trīs Zaļenieku pagastā. 18. martā Jelgavas lidlaukā kūla, riepas un zari dega 6 hektāru platībā. 15. martā Salgales pagastā kūlas dedzināšanas rezultātā nodega dārza mājiņa. 26. martā Kalnciema pagastā sausā zāle dega trīs hektāru platībā un Vilces pagastā 10 hektāru platībā, bet 27.martā Cenu pagastā trīs hektāru platībā un Ganību ielā Jelgavā 3,8 hektāru platībā.

Jēkabpils novadā šogad reģistrēti jau 46 kūlas ugunsgrēki, kas ir lielākais šādu ugunsgrēku skaits starp visām Zemgales administratīvajām teritorijām. No šiem ugunsgrēkiem 28 dzēsti tieši pilsētas teritorijā, visvairāk Slimnīcas, Madonas un Nameja ielas rajonā. Lielākās kūlas ugunsgrēku platības reģistrētas 14. martā Salas pagastā 1,5 hektāru un Dzelzceļmalas ielā Jēkabpilī 1 hektāra platībā, bet 16. martā Madonas ielā Jēkabpilī 1 hektāra platībā un 20. martā Artilērijas ielā 1 hektāra platībā. 21. martā Ķieģeļu ielā Jēkabpilī un 26. martā Meža parkā kūla dega 5 hektāru platībā. 25. martā Mālu ielā Jēkabpilī dega kūla 2 hektāru un dārza mājiņa un divas siltumnīcas 30 m2 platībā.

Tukuma novadā šogad reģistrēti 23 kūlas ugunsgrēki, no tiem pa četriem Cēres un Pūres pagastā un pa trīs ugunsgrēkiem Tukuma pilsētā, Smārdes un Tumes pagastā. Lielākie kūlas ugunsgrēki dzēsti 17.martā Jaunsātu pagastā un 18. martā Cēres pagastā 2 hektāru platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai, jo iznīcina vērtīgus augus, kukaiņus, sīkdzīvniekus un putnu ligzdas! Redzot kūlas ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana uz tālruņa numuru 112!

Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas

vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.