Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada kultūras darbiniekiem veidos jaunu atalgojuma sistēmu

Līdz ar apvienošanos un kļūšanu par vienotu Aizkraukles novadu aktuāli kļuvuši vairāki juridiski nesakārtoti jautājumi. Viens no tiem ir saistīts ar Darba likuma normām. Tās paredz, ka algots pašvaldības darbinieks pie darba devēja drīkst būt nodarbināts 40 stundas nedēļā. Šī likuma prasība sagādājusi apgrūtinājumu kultūras darbiniekiem, kuri paralēli pamata darba pienākumiem bieži vada kādu māksliniecisko kolektīvu, kā dēļ pamata darba laika noslodze tiek pārkāpta. Apzinot problēmu, šī gada laikā Aizkraukles novadā plānots izstrādāt jaunu atalgojuma sistēmu. Šī problēma Aizkraukles novadā aktualizējusies, jo pēc teritoriālās reformas visām iestādēm ir centralizēta uzskaites sistēma, līdz ar to arī darbiniekiem ir viens nodokļu maksātājs — Aizkraukles novada pašvaldība. Pašvaldības nolikums noteic, ka pašvaldība ir iestāde, līdz ar to arī darba devējs. Aizkraukles novada pašvaldības pārstāvji apkopojuši visu informāciju, un noskaidrots, ka darba ņēmēji mēdz būt vieni un tie paši pie vairākiem darba devējiem. Piemēram, iepriekš, strādājot pamatdarbu Aizkrauklē un vadot kādu kolektīvu citā novadā, problēmu nebija.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.