Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada jaunieši studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām

ilustratīvs foto

Jauno mācību gadu ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām Latvijas augstskolās sāka 830 studenti. Aptuveni puse — pirmkursnieki, pārējie — esošie stipendiāti, kuri studijas turpinās, saņemot fonda atbalstu. Viņu skaitā ir arī vairāk nekā 40 jauniešu no Aizkraukles novada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latviešu ceļš uz pārticību un labklājību izsenis vedis caur izglītību. Tā Krišjānis Valdemārs jau pirms vairāk nekā simt gadiem teicis: “Visvairāk vajadzīgas zināšanas; tās pievelk vēlāk arī vajadzīgo kapitālu, kā magnēts pievelk dzelzi.” Tomēr izglītība nav tikai finansiālais ieguvums, tas ir cilvēka pašapziņu izšķirošs faktors. Tikai esot droši un pārliecināti par pamatu, uz kura stāvam, varam tālāk dot savu artavu, veidojot Latviju par labāku vietu mums visiem.

Pasaule mainās strauji, bet jau vairāk nekā divdesmit gadu nemainīga ir to labo cilvēku griba, kas caur Vītolu fondu gatavi palīdzēt jauniešiem iegūt augstāko izglītību. Kā pastāstīja Vītolu fonda sociālo mediju administrators Dāvids Rubens, pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no visas pasaules — Latvijas, Austrālijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas un Zviedrijas —, gada laikā stipendijās būs iespējams izmaksāt aptuveni 1,6 miljonus eiro.

2022./2023. mācību gadā ziedotāju stipendijas no Aizkraukles novada saņem 42 jaunieši. Katru gadu viņu skaits aug. Pirms diviem gadiem to saņēma 27 audzēkņi, pērn — 36, šogad par pieciem vairāk. 

Uzziņa

Pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām nākamajam studiju gadam sāksies 2023. gada 1. februārī un turpināsies līdz 1. martam. Vairāk informācijas: www. vitolufonds.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.