Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada domes deputāts Guntis Libeks: novadu reformas augļi

Kopš vērienīgās novadu reformas, kura radikāli mainīja Latvijas administratīvā dalījuma karti un ikdienas lietu kārtību mazpilsētās un pagastos, ir aizritējuši vairāk nekā divi gadi un jau iespējams saskatīt tās iespaidu un rezultātus. Vai ir piepildījušies reformas īstenotāju solījumi un deklarētie mērķi? Atgādināšu, ka reformas dedzīga rosinātāja bija partija “Attīstībai/ Par!” un to viennozīmīgi atbalstīja koalīcija no Jaunās konservatīvās partijas, KPLV, Nacionālās apvienības un “Jaunās Vienotības”. Sabiedrībai pret reformu bija dažāda attieksme. Dedzīgi to atbalstīja lielo pilsētu iedzīvotāji, kurus tā neskāra, parādot empātijas trūkumu un vienaldzību, līdz domai — kam tie novadi vispār vajadzīgi. Pašvaldībās, kurām tika pievienoti citi novadi, acīmredzams bija pašvaldību vadītāju un iedzīvotāju atbalsts, kuri cerēja, ka reforma dos jaunas iespējas jaunajiem novadu centriem, pievienojot citu novadu naudas resursus un mantu. Tomēr dominēja vienaldzība, kuru veicināja izplatītais vēstījums, ka par esošo novadu saglabāšanu cīnās to vadītāji un administrāciju darbinieki, kuri traucē progresam.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.