Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada domes deputāti nolemj īpašumu valstij neatdot

Atceļot pirms gada pieņemto lēmumu, Aizkraukles novada domes deputāti atbalstīja ieceri neatdot atpakaļ valstij ēku un zemi Randēnu ielā 8, Aizkrauklē, bet mēģināt īstenot ieceri par dzīvnieku patversmes izveidi šajā īpašumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā gada jūlijā Aizkraukles novada dome pieņēma lēmumu par nekustamā īpašuma Randēnu ielā 8 nodošanu atpakaļ valstij, kurš savukārt ar Ministru kabineta rīkojumu 2021. gada februārī tika nodots pašvaldības īpašumā. Tas sastāv no 0,29 hektāriem liela zemes gabala un vienstāva nedzīvojamās ēkas. Daudzi noteikti atceras, ka ilgus gadus šajā ēkā bija ceļu policija, taču uzraksts uz pastkastītes pie ieejas durvīm, pirms tās slēdza uz neatgriešanos, vēsta, ka tur bijusi arī Latvijas Valsts robežsardzes Aizkraukles imigrācijas nodaļa.

Ministru kabineta rīkojumā kā īpašuma nodošanas mērķis bija norādīts — pašvaldības autonomo funkciju pildīšana. Ja tas tomēr netiek izmantots šiem mērķiem, tad pašvaldībai tas bez atlīdzības jāatdod atpakaļ valstij. Aizkraukles novada pašvaldība bija plānojusi ierīkot tur sociālo māju. Tomēr, izvērtējot telpu platību un tehnisko kārtību, konstatēts, ka pašvaldībai nav lietderīgi ieguldīt līdzekļus tās sakārtošanā un uzturēšanā. Līdz ar to tika lemts par īpašuma atdošanu atpakaļ valstij.

Pagājis gads, un Aizkraukles novada dome saskatījusi jaunu iespēju, kā šo īpašumu tomēr varētu izmantot. Šīs lietas kārtošanu atvieglo tas, ka valsts gada laikā — kopš pagājušā gada jūlija, kad dome pieņēma nu atcelto lēmumu, nav papūlējusies sakārtot visus dokumentus un ierakstīt Randēnu ielas 8 īpašumu zemesgrāmatā uz sava vārda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dainis Vingris, kurš bija ziņotājs šajā jautājumā, sacīja: “Sazinājāmies ar Iekšlietu ministriju, un tur bija priecīgi, ka vēlamies šo īpašumu rūpnieciskajā zonā paturēt sev. Blakus ēkai ir plašs asfaltēts laukums un ērts piebraucamais ceļš.” Viņš pastāstīja, ka ir notikušas vairākas sarunas ar dzīvnieku aizsardzības biedrības “Felida” pārstāvjiem un veterinārās klīnikas “DK Vetmed” speciālistiem, lai pārrunātu ieceri par dzīvnieku patversmes izveidi šajā īpašumā. D. Vingris stāsta, ka tā būtu iespēja atbrīvot telpas pilsētas centrā, kur šobrīd uzturas biedrība “Felida” un tās aprūpētie kaķi, tā būtu iespēja ierīkot piemērotākus turēšanas apstākļus kaķiem un arī suņiem. Šobrīd pašvaldībai ir noslēgts līgums ar patversmi “‘Mežvairogi” un noķertie klaiņojošie suņi tiek nogādāti tur.

Biedrība “Felida”, vietējie veterinārārsti un pašvaldība jau šobrīd cieši sadarbojas, un šī sadarbība turpinātos, tikai šobrīd notiek diskusijas par to, kādā formā tas varētu būt un kā piesaistīt finansējumu šīs ieceres īstenošanai. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.