Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novadā darbu sāk jauni tūrisma speciālisti

Sagaidot jauno tūrisma sezonu, Aizkraukles novada tūrisma nodaļā ir vairāki jaunumi — darbu sākuši jauni tūrisma speciālisti un jaunajās telpās darbu šajā nedēļā uzsācis Aizkraukles pilsētas tūrisma informācijas punkts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aprīlī Neretas apvienībā darbu sākusi jaunā tūrisma speciāliste Gunita Gorbačova. Šobrīd viņas darba telpas iekārtotas Neretas novadpētniecības muzejā, taču paralēli tiek remontētas telpas jaunajam tūrisma informācijas punktam, kas darbu varētu sākt rudenī. Tas būs Neretas autobusu stacijas ēkā. Tā pieder pašvaldībai un daļa ēkas netiek izmantota. Nu tai tiks dota jauna dzīve.

Tūrisma speciālista galvenie pienākumi ir organizēt tūrisma norises Neretas apvienībā, sniegt tūrisma informāciju klientiem par Aizkraukles novada un apkārtnes tūrisma iespējām, veidot un atjaunot datu bāzi par tūrisma objektiem, pakalpojumiem un pasākumiem, kā arī piedalīties jaunu tūrisma produktu izstrādē un ieviešanā, un sadarboties ar novada tūrisma uzņēmējiem. Pašreizējās telpās gan būs pieejama tikai tūrisma informācija par Aizkraukles novadu, pagaidām netiks piedāvāta suvenīru tirdzniecība. Gunitas pārziņā būs visa Neretas apvienības teritorija, taču Mazzalvē darbu ar nelielu darba slodzi turpina arī tūrisma speciāliste Silvija Lisovska.

Aizkraukles novada tūrisma nodaļas vadītāja Anita Šmite stāsta, ka pašvaldībā tiek īstenoti divi INTEREG projekti, kuru mērķis ir tūrisma attīstība Sēlijā. Viens ir saistīts ar ūdenstūrismu un otra projekta viena no aktivitātēm ir tieši Neretas tūrisma centra iekārtošana un aprīkošana. “Tūrisma speciālists Neretā ir lielisks papildspēks mūsu nodaļai, kas ļaus kvalitatīvāk īstenot projekta norises,” saka Anita Šmite.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tuvākais lielākais tūrisma pasākums šajā pusē būs Sēlijas tūrisma gadatirgus, kas 11. maijā notiks Ērberģē, un abas darbinieces aktīvi iesaistās šī pasākuma rīkošanā.

Jauna tūrisma speciāliste nepilnas slodzes darbu sākusi arī Iršos, kuras darba vieta ir magazīnā. Tā ir Iveta Riekstiņa. “Viņas galvenais uzdevums ir rūpēties par magazīnu, sniegt tūrisma informāciju klientiem, pieņemt ekskursantus, sagatavot informatīvos materiālus, veikt citus pienākumus. Pagājušajā gadā saņēmām vērtīgu vēsturisko materiālu dāvinājumu no Vācijas. Tas ir jāapstrādā, jāveido ekspozīcijas. Tūrisms Iršos attīstās, apmeklētāju magazīnā netrūkst, cilvēki vēlas apskatīt arī citus objektus, taču līdz šim tos izrādīja pati pagasta pakalpojumu centra vadītāja vai kāds brīvprātīgais,” saka Anita Šmite.

No 4. aprīļa darbu atsāka tūrisma speciālists arī Staburaga pagastā, kur tas tiek nodrošināts tikai aktīvās tūrisma sezonas laikā. Aprīļa beigās klientu apkalpošanas centrs apmeklētājiem durvis vērs Kokneses pilsdrupās, un šajā nedēļā darbu jaunajās telpās Lāčplēša ielā 4 sāk Aizkraukles pilsētas tūrisma punkts. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.