Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novadā aprūpi mājās nodrošinās Latvijas Samariešu apvienība

ilustrācija no facebook.com/samariesi

Aizkraukles novada dome uz vienu gadu slēgs līgumu ar biedrību “Latvijas Samariešu apvienība” par aprūpes nodrošināšanu mājās Aizkraukles novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pakalpojuma nodrošināšanai pieteicās divi pretendenti — Latvijas Sarkanais Krusts un Latvijas Samariešu apvienība, kuriem bija zemākā cena par vienu aprūpes stundu (7,70 eiro).

Līdz šim novadā aprūpi mājās nodrošināja divi pakalpojuma sniedzēji. Skrīveros, Aizkraukles pilsētā un pagastā to veica Latvijas Samariešu apvienība, bet pārējā novadā — Latvijas Sarkanais Krusts.

Sociālo jautājumu komitejā deputātu Gunti Libeku interesēja atsauksmes par abiem pakalpojuma sniedzējiem. Aizkraukles novada Sociālā dienesta vadītājs Edvarts Pāvulēns pastāstīja, ka klientu atsauksmes ir dažādas, kas atkarīgas no piesaistītā aprūpētāja: “Pozitīvākās atsauksmes ir par Latvijas Samariešu apvienību, jo biedrība papildus piedāvā medicīnas speciālistu piesaisti, piemēram, klientu mājās apmeklē podologs. Biedrības pakalpojumu klāsts ir plašāks nekā otram pretendentam.” Neretas apvienībā biedrība aprūpē bija piesaistījusi arī tuviniekus, kas nav īsti pieņemami, jo pakalpojuma mērķis ir piesaistīt cilvēku no malas, lai tuvinieki var iesaistīties darba tirgū. Oficiāli šāda situācija nav pārkāpums, tomēr neliecina par labu praksi. Situācija ar biedrību ir pārrunāta.

Cilvēku skaits Aizkraukles novadā, kuriem ir nepieciešama aprūpe mājās, ir mainīgs, un oktobrī tās bija 62 personas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.