Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles mērs: no Aizsardzības ministrijas gaidām tikšanos par plānoto Zalves poligonu

Leons Līdums.

Pašvaldība gaida no Aizsardzības ministrijas tikšanos, lai iedzīvotājiem varētu pastāstīt vairāk par plānoto Zalves poligonu, aģentūrai LETA pauda Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums (LA, Vidzemes partija).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik iedzīvotāji tiekot informēti ar reģionālā laikraksta “Staburags” palīdzību, kā arī gaidāms, ka iedzīvotāju pastkastītēs parādīsies domes informatīvais izdevums, kurā būs informācija par topošo poligonu.

“Mums bija saruna ar Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem, taču šobrīd mēs zinām tikpat daudz, cik katrs Latvijas iedzīvotājs,” sacīja Līdums.

Viņš uzskata, ka vispirms uz tikšanos par poligona ieceri vajadzētu doties pagasta pārvalžu darbiniekiem, speciālistiem, kuriem nāksies atbildēt uz pamatjautājumiem par poligonu no iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, jaunu starptautisku militāro bāzi un poligonu Latvijā plānots veidot Aizkraukles un Jēkabpils novadā. Lielākā daļa īpašumu, kuros plānots veidot militāro bāzi un poligonu, pieder valsts AS “Latvijas valsts meži”. Zalves militārais poligons aizņemtu apmēram 1000 hektāru. Poligonu varētu izveidot pusotra līdz divu gadu laikā. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) norādīja, ka militārā bāze netiks uzbūvēta strauji, bet tā attīstīsies pakāpeniski.

“Gada laikā varētu nonākt līdz telšu pilsētiņai, bet jau vēlāk būvēt lielāku infrastruktūru,” pauda Pabriks.

Aizsardzības ministrs neminēja, cik varētu izmaksāt jaunās militārā bāzes izbūve, bet piebilda, ka summa būs zināma rudenī.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.