Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada pašvaldības uzņēmumu “Lauma A” vadīs Andris Zābelis

JAUNĀ AMATĀ. SIA “Lauma A” valdes locekļa pienākumus sācis pildīt Andris Zābelis. “Pašreizējā ekonomiskā situācija nav no vieglākajām, un darba ir daudz. Jāstrādā atbildīgi!” viņš saka.
Foto no personiskā arhīva

6. maijā Aizkraukles novada pašvaldības uzņēmuma “Lauma A” valdes locekļa amatā sāka strādāt Andris Zābelis. Darbu viņš sāka ar kolektīva iepazīšanu un darbu pārņemšanu no līdzšinējā “Laumas A” vadītāja Modra Bites, kurš atradis izaicinājumu būvniecības jomā citā novadā un nodos visas lietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš informē, ka izsludinātajai vakancei pieteicās astoņi pretendenti, no kuriem četri neatbilda visām izvirzītajām prasībām, tādēļ uz pārrunām tika uzaicināti četri visatbilstošākie amata kandidāti. Lai jaunu lietu apgūšana neprasītu ilgu laiku, bet uzreiz varētu sākt strādāt ar atdevi, vieni no svarīgākajiem atlases kritērijiem bija pieredze līdzīgā uzņēmumā namu apsaimniekošanas jomā un pieredze kolektīva vadīšanā. No diviem spēcīgākajiem pretendentiem izvēlēts Andris Zābelis, kuram namu apsaimniekošanas jomā un kolektīva vadīšanā pavisam ir apmēram piecu gadu pieredze: iepriekš apmēram divarpus gadus viņš strādājis Ozolnieku pašvaldības komunālās saimniecības daudznozaru uzņēmumā “Ozolnieku KSDU”, kur pildīja izpilddirektora un kādu laiku arī valdes locekļa pienākumus un pēc tam apmēram divarpus gadus bijis SIA “Ķeguma stars” valdes locekļa amatā. Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē viņš ieguvis bakalaura diplomu un turpina studēt maģistrantūrā elektrotehnoloģiju datorvadību.

Izpilddirektors norāda, ka svarīgs bijis Andra Zābeļa redzējums par “Laumas A” turpmāko attīstību, kas sakrita ar pašvaldības redzējumu, piemēram, uzņēmuma paplašināšanā, ēku siltināšanā.

Andris Zābelis “Staburagam” stāsta, ka vakanci ieraudzījis Nodarbinātības valsts aģentūras publicētajā sludinājumā. Izlasot pieprasīto darba pieredzi, izvērtējis un pieteicies, jo viņa pieredze šajā nozarē — namu apsaimniekošanā un komunālās saimniecības pārvaldīšanā — ir atbilstoša prasībām. Iepriekšējās darbavietās viņš vadījis ap 35 — 50 cilvēku lielu kolektīvu, bet “Laumā A” darba apjoms būs lielāks, jo uzņēmumā strādā ap 90 darbinieku un daudzdzīvokļu māju ir vairāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Andris Zābelis turpinās dzīvot Ķegumā, jo tur ir dzimis, audzis un sevi uzskata par Ķeguma patriotu. “Lai arī kādos darbos esmu bijis, vienmēr esmu bijis deklarēts Ķegumā. Attālums līdz Aizkrauklei nav šķērslis,” viņš saka. “Līdz šim Aizkrauklē esmu bijis tikai caurbraucot. Ierodoties uz darba interviju, par pilsētu radās ļoti pozitīvs iespaids, jo apkārtne ir sakopta, apliecinot, ka pilsēta ir gādīgās rokās.”

“Laumu A” jaunais valdes loceklis pārņems ekonomiskajā situācijā, kas nav no vieglākajām. Viņš uzskata, ka jādara viss iespējamais, lai apsaimniekošanas maksu saglabātu pašreizējā līmenī, kā arī sadarbībā ar pašvaldību varētu sniegt atbalstu mazaizsargātajiem iedzīvotājiem. Viens no pirmajiem darbiem būs vidējā termiņa stratēģiskās plānošanas dokumenta izstrāde, apzinot uzņēmuma stiprās un vājās puses, finanšu iespējas un attīstības perspektīvas. Svarīgs darbs būs aktīvāka komunikācija ar iedzīvotājiem, informācijas sniegšana, tajā skaitā sociālajos tīklos, kā “Facebook”, un arī laikrakstā “Staburags”, jo visiem iedzīvotājiem sociālie tīkli nav pieejami, un daudzi, īpaši gados vecāki cilvēki, gūst informāciju tieši no laikraksta. “Gribētu iepazīties ar māju vecākajiem, kuri redz sasāpējušos jautājumus. Aizkrauklē palielināsies apkures tarifs, ļoti būs jādomā par to, kā ekonomēt resursus, taupīt, ko uzlabot, lai ziemā nebūtu tik lieli rēķini,” saka jaunais valdes loceklis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.