Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles kultūras centra pagrabiņš pārvēršas ierakumu sveču darbnīcā

Aizkraukles kultūras centra pagrabiņš vairākas dienas bija pārvērties ierakuma sveču gatavošanas darbnīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viena brīvprātīgo komanda nomainīja citu un sagatavotās sveces kārtojās rindās. Vieni grieza kartonu, citi to rullēja un lika metāla kārbās, vēl kāds smalcināja sveces, lai tie, kas apsējuši priekšautus stājās pie plīts, varētu kausēt parafīnu un liet sapildītajās kārbās. Tad vēl jāievieto kartona degļi un svece ir gatava.

Lai varētu šo darbu paveikt, cilvēki tika aicināti nest uz kultūras centru tukšās metāla kārbas un sveces. Kā pastāstīja Aizkraukles kultūras centra pasākumu orgaizatore Līga Ciematniece – cilvēki bijuši ļoti atsaucīgi.

Akcijas “Ierakumu sveces Ukrainai”, kuras iniciators ir deju pedagogs Aigars Zemzariņš, sveču gatavošanā iesaistījās viņa vadītā kolektīva dejotāji, jaunsargi, Aizkraukles novada vidusskolas jaunieši, kuru vidū gan skolas pašpārvaldes, gan arī novada jauniešu domes pārstāvji, Aizkraukles profesionālās vidusskolas audzēkņi, kā arī individuālie atbalstītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukliete Dzintra Kosa saka – nespēju stāvēt malā, zinot kādos apstākļos Ukrainā šobrīd jādzīvo cilvēkiem, kādos apstākļos karavīri aizstāv savu zemi. Lai gan dienvidos ziema, iespējams, nav tik barga, kā pie mums, apstākļi tik un tā ir dramatiski. Inese Krēsliņa piebilst – ir jāpalīdz, kā citādāk! Abas kundzes gan atzīst, ka strādājot divatā, darbs tik ātri uz priekšu nevedās, lielākā pulkā ir vieglāk. To apliecina arī Aizkraukles novada vidusskolas jauniešu saskaņotā darbošanās. Atnākuši palīgā, puiši uzreiz tiek norīkoti pie sveču smalcināšanas, divas meitenes pie parafīna katliem, bet pārējie sadalās griezt kartonu un pildīt kārbas. Parisa Arīna Močāne, lēnām maisot katliņā izkusušo parafīnu, stāsta, ka darbojas novada vidusskolas pašpārvaldē un ar prieku iesaistās dažādās sabiedriskās aktvitātēs. Uzzinot par sveču gatavošanas akciju, uzreiz pieteikusies palīgā kā brīvprātīgā.

Pēc kāda brīža janiešiem pievienojas arī Zemessardzes 55. kājnieku bataljona komandieris Aleksandrs Sotnikovs, bataljona virseržants Artis Ošiņš un bataljona civilmilitārās sadarbības nodaļas vecākais speciālists Inguss Ikstens. Viņš pastāstīja, ka šādas sveces pamatā izmanto, dodoties pārgājienā vai mācoties izdzīvot dabā un liekot lietā to, kas pie rokas vai palicis pāri. Karavīri ikdienā mācībās tādas sveces līdzi nenēsā un izmanto ļoti maz, taču, ja ilgstoši atrodas ierakumos un nekā cita nav, kara apstākļos šo var ļoti labi izmantot. Tā ilgi deg un ir efektīva. Šādas sveces var izmantot ne tikai lai sasildītos, bet arī kā nelielu pavardu ēdiena uzsildīšanai – ūdeni vai konservus.

Lai pārliecinātos, vai viss izdarīts pareizi un sveces tiešām labi deg, kopā ar kultūras centra mākslnieciskās daļas vadītāju Vandu Arntu-Laizāni iznesām vienu sveci pagalmā un aizdedzinājām. Liesmas lēnām pārņema visu ar parafīnu piesūcināto kartonu un dega labi, arī uzpūšot stiprākam vējam, nenodzisa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inguss Ikstens sacīja, ka sagatavotās ierakumu sveces tiks nodotas ilggadējam bijušajam Nacionālo bruņoto spēku virskapelānam Elmāram Pļaviņam, kurš regulāri dodas uz Ukrainas atbrīvotajām teritorijām un šobrīd ir starpnieks starp Latvijā saziedoto un Ukrainu – no Aizsardzības ministrijas puses koordinējot un veidojot tiltu starp tiem, kas ziedo, un tiem, kuriem šie ziedojumi nepieciešami.

Agitas Grīnvaldes-Irukas un Līgas Ciematnieces foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.