Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles dzimšanas dienā paldies saka tās cilvēkiem

Baibas Skabas foto

Aizkraukles novada kultūras centrā 10. janvārī, notika ikgadējais pasākums “Gada notikums”. Šīs bija arī pilsētas 57. dzimšanas dienas svinības. Tradicionāli šajā dienā paldies saka tiem cilvēkiem, organizācijām, kuri iepriekšējā gadā ar savu darbu veicinājuši pilsētas un pagasta izaugsmi. Godināšanas pasākumā paldies teica par 26 īpašajiem pērnā gada notikumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā “Drošība” par Latvijas Zemessardzes Aizkraukles 55.kājnieku bataljona jaunās bāzes celtniecību un infrastruktūras uzlabošanu pateicība Latvijas zemessardzes 55. kājnieku bataljonam. Nominācijā “Veselība” par ambulatorās psihiatrijas un rehabilitācijas nodaļas izveidošanu SIA “Aizkraukles slimnīcā” pateicība SIA “Aizkraukles slimnīca” kolektīvam. Goda rakstus pasniedza ilggadējai SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes priekšsēdētājai Dzintrai Krišjānei un valdes loceklei Laurai Kļučinai.

Nominācijā “Sociālā joma” par sociālā dienesta ēkas Aizkrauklē vides pieejamības uzlabošanas pasākumiem pateicība Aizkraukles novada sociālā dienesta kolektīvam.

Nominācijā “Izglītība” Aizkraukles novada vidusskolas 50 gadu pastāvēšanas jubilejā pateicība visam Aizkraukles novada vidusskolas kolektīvam. Goda rakstu “Par ilggadēju un atbildīgu darbu izglītības jomā Aizkraukles novadā” pasniedza Aizkraukles novada vidusskolas direktoram Aldim Labinskim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada notikums 2023 nominācijā “kultūra” — Aizkraukles tautas mākslas kolektīvu dalība XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos. Par to pateicās novada koru virsdiriģentam Eduardam Grāvītim un Aizkraukles novada deju kolektīvu virsvadītāja Unai Staklei.

Pateicās arī novadniecei, kultūras pārvaldes metodiķei Anitai Ostrovskai nominācijā “Mantojums”. Viņas pienesums novadam ir VKKF Vidzemes kultūras programmas finansētā projekta “ Daugavas lībiešu pēdas Aizkraukles novadā” vadīšana. Šajā notikumā piedalījās un pateicību saņēma arī Latvijas Universitātes Lībiešu institūts.

Nominācijā “Apgaismība” par 100 gadu pastāvēšanas gadskārtu pateicība Aizkraukles pagasta bibliotēkai. Novada vadība pateicās arī SIA “Aizkraukles ūdens” kolektīvam par izcīnīto Gada balvu vides aizsardzībā “Zaļā izcilība 2023” nominācijā “Zaļā izcilība ūdenssaimniecības jomā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmējdarbības jomā pērn īpašais notikums bija skolēnu mācību uzņēmumu reģionālais pasākums “Cits Bazārs” Aizkrauklē. Par to paldies biznesa izglītības biedrībai “Junior Achievement Latvia”. Par šo pašu notikumu pateicās arī Aizkraukles novada uzņēmējdarbības atbalsta centram, kā arī tirdzniecības centram “IGA centrs” un Aizkraukles novada vidusskolai.

Par īpašo notikumu tūrismā atzīta Pļaviņu HES ūdens pārgāznes aizvaru atvēršana Aizkrauklē. Šis notikums piesaista vairāk kā 15 000 apmeklētāju. Pateicība par to Aizkraukles novada tūrisma nodaļai un A/S Latvenergo Pļaviņu Hidroelektrostacijas kolektīvam.

Nominācijā “Sabiedrība” par jauktā kora “Aizkraukle” vēstures grāmatas “Pēc kaut kā cēla, nezināma…” izdošanu paldies teica biedrībai “Jauktā kora “Aizkraukle” biedrība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā gada īpašākai notikums sportā — Raivis Galviņš izcīnīja čempiona titulu BMW RX 3000 klasē Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionātā.

Par starptautiskās sadarbības veicināšanu pateicību izteica Epšteinas pilsētas pašvaldībai, kā arī Aizkraukles novada Goda pilsoņiem Silvijai un Fransam Fluhiem. Pērn svinēja Aizkraukles un Epšteinas sadarbības 25. gadadienu.

Par uzteicamu iniciatīvu izveidojot vides objektu “Ziedu laiva ar makšķernieku” paldies Aizkraukles novada pašvaldības labiekārtošanas speciālistei Inesei Rupenheitei – Skeranskai. Savu radošo garu izpauda arī sporta organizatore Anita Luckāne un horeogrāfei Kristīne Rubene un dziesmas “Viegli sirds man sitas” autore Baiba Ozoliņa. Visas trīs Aizkraukles sporta centrā izveidoja pasākumu “Zumbas burziņš”.

Savukārt par infrastruktūras uzlabošanu — Daugavas pastaigu un izziņas takas izveidošanu — pateicība Aizkraukles novada attīstības nodaļai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.