Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles deputāta precizējumi un replikas: naudas pietrūks, jo tā tiek bezjēdzīgi notriekta

Guntis Libeks, Aizkraukles novada domes deputāts

2022. gada 17. marta domes sēdē turpinājās vieglprātīga pašvaldības līdzekļu izšķērdēšana. Lai gan laikraksts “Staburags” jau informēja par papildu amata vienību izveidošanu bāriņtiesā, vēlos precizēt. 2021. gadā dome apstiprināja bāriņtiesas amatu sarakstu, kādu to vēlējās bāriņtiesas priekšsēdētāja un izpilddirektors. Bāriņtiesas locekļu amatiem tika izsludināta pieteikšanās. Pieteicās mazāk kandidātu, nekā bija nepieciešams. Lai bāriņtiesas darbs neciestu, viena bāriņtiesas locekļa amats (tam ir zināmas izglītības un kvalifikācijas prasības) tika pārveidots par bāriņtiesas locekļa palīga amatu. Te pēkšņi domes priekšsēdētāja vietnieks Dainis Vingris komiteju sēdē nāca ar ierosinājumu izveidot divas papildu štata vienības bāriņtiesā, jo divas bijušās Kokneses bāriņtiesas locekles ir palikušas bez darba, atrodoties bērna kopšanas atvaļinājumā un ilgstošā darba nespējā, piebilstot, ka viņas ir labi cilvēki. Domes sēdē netika saņemta informācija, vai no šīm personām ir iesniegumi, pretenzijas. Domes lēmumā netika minēts, ka šīs amata vienības izveidotu līdz šo personu iepriekšējā ievēlēšanas termiņa beigām Kokneses pašvaldībā. Faktiski domes deputātu vairākums nobalsoja par divu nevajadzīgu amata vienību izveidošanu, kas budžetā izmaksās vismaz 50 000 eiro gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes vairākums arī pieņēma lēmumu par 48 000 eiro finansējumu izvērtējumam, vai pašvaldībai ir jāveic līdzdalība pašvaldības kapitālsabiedrībās ar mērķi nepieļaut tirgus kropļošanu, kā arī gūt pārliecību par līdzdalības turpināšanu tās uzņēmumos: Aizkraukles novada pašvaldības SIA “Aizkraukles siltums”, Aizkraukles novada SIA “Lauma A”, SIA “Aizkraukles KUK”, SIA “Aizkraukles ūdens”, SIA “Aizkraukles slimnīca”, SIA “Kokneses Komunālie pakalpojumi”, SIA “Pļaviņu Komunālie pakalpojumi”, SIA “Skrīveru saimnieks”, SIA “Vidusdaugavas SPAAO”. Pats lēmums jau skan absurdi: pieaicināti sveši cilvēki vērtēs, vai pašvaldībai vajadzīgs piegādāt ūdeni un siltumu, uzturēt mājokļus, vākt atkritumus, nodrošināt medicīniskus pakalpojumus. Un, ja nu novērtē, ka visu jāprivatizē, vai dome tā arī darīs? Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likums nosaka, ka pašvaldībai reizi piecos gados jāizvērtē, vai būt par īpašnieku kapitāldaļām, bet kādēļ jāseko nejēdzīgiem piemēriem un jāvāc “lietiskie pierādījumi” tam, ko pašvaldība drīkst un var darīt? Tā vietā, lai paši uzņēmumi un pašvaldības administrācija sniegtu domei informāciju un viedokli, kas būtu pamats pašvaldības lēmumam, par 48 000 eiro tiek pirkts nekam nevajadzīgs izvērtējums.

Šobrīd notiek Aizkraukles novada izglītības iestāžu tīkla izvērtēšana. Es nebrīnīšos, ja pēc šīs vērtēšanas nāks priekšlikumi par skolu slēgšanu naudas taupīšanas dēļ. Šogad finanses bērnu ēdināšanai atsevišķos bērnudārzos un pamatskolās ir tikai pirmajam pusgadam. Man ir lielas aizdomas, ka otrajā pusgadā bērniem pusdienu nebūs, to pamatojot ar naudas trūkumu. Nauda trūks, jo tā tiek bezjēdzīgi notriekta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Vot pilnīgi piekrītu! bezjēdzīgi notriekta! Nākošajā vēlēšanu reizē mana un manas sievas un sievasmātes balss būs Libekam! Vīrs un vārds! Kaimiņu līdz tam laikam ar polšu pierunāšu arī balsot.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.