Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē un Klintainē dzēsti kūlas ugunsgrēki

Vakar, 21. aprīlī, kūlas ugunsgrēks dzēsts Aizkrauklē, Samēnu ielā, 1000 m2 platībā, un Klintaines pagastā 2 hektāru platībā.
Citviet Zemgalē
Vakar no rīta Dobeles novada Dobeles pagastā dega siltumnīca 80 m2 platībā. Vakarpusē Imantas ielā Bauskā dega atkritumi un niedres 310 m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar Zemgalē dzēsti kūlas ugunsgrēki:

  • Bauskas novadā – Vecumnieku pagastā 300 m2 un 1000 m2 platībā;
  • Jelgavas novadā – Valgundes pagastā 600 m2;
  • Jēkabpils novadā – Atašienes pagastā kūla un zaru kaudze 315 m2 platībā, Krustpils pagastā 12 hektāru platībā, Parka ielā Jēkabpilī 150 m2 platībā;
  • Tukuma novadā – Tukumā Pumpura ielā 200 m2 un Kuldīgas ielā 2000 m2 platībā, Slampes pagastā 3000 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir sakopt savu īpašumu, tajā skaitā, pļaujot zāli, lai neveidotos kūla, kā arī 10 m plata joslu ap ēkām attīrīt no sausās zāles un kultūraugu atliekām. Papildus vairākas pašvaldības savos saistošajos noteikumos ir definējušas teritorijas sakopšanas prasības, piemēram, pieļaujamo zāles augstumu, tās pļaušanas biežumu utt. VUGD aicina iedzīvotājus iepazīties ar saviem pienākumiem teritorijas sakopšanas jomā un tos pildīt, lai novērstu kūlas degšanu.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 21. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 21 izsaukumu – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums. VUGD kopumā saņēma 99 izsaukumus – 68 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 37 bija kūlas un 12meža ugunsgrēki, 26 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.

Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.