Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē svētkos aizdegas balkons

Ilustratīvs attēls. Foto no Shutterstock

Svētku brīvdienās Daugavas ielā, Pļaviņās, dega komposta kaudze 20 m2 platībā, savukārt Aizkrauklē, Jaunceltnes ielā, deviņstāvu dzīvojamās mājas balkonā, dega sadzīves mantas — informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Citviet Zemgalē
Līgo vakara traģiskākais notikums Zemgalē norisinājās Bauskas novadā. Plkst. 22.13 saņemts izsaukums uz Bauskas novada Vecsaules pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Notikuma vietā konstatēts, ka avarējusi vieglā automašīna. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja divus cilvēkus – bojāgājušo un cietušo, kuru nodeva NMPD mediķiem. Vēl trīs cilvēki no automašīnas bija izkļuvuši paši saviem spēkiem. Plkst. 23.35 darbs notikuma vietā pabeigts un tajos piedalījās deviņi Bauskas un Vecumnieku ugunsdzēsēji glābēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brīvības ielā Dobelē vieglajai automašīnai dega izolācija, Pūra ceļā, Jelgavā, dega trīs kaudzes ar sadzīves atkritumiem kopumā 20 m2 platībā, Jēkabpils novada Rites pagastā trīsstāvu neapsaimniekotā ēkā dega sadzīves mantas 15 m2 platībā.

Naktī uz piektdienu Tukuma novada Zemītes pagastā dega vienstāva neapsaimniekota ēka 150 m2 platībā, Tvaika ielā, Jēkabpilī, atklātā teritorijā dega atkritumi 15 m2 platībā, Mazajā Skolas ielā, Kandavā, dega dārza māja 15 m2 platībā.

Līgo svētkos tika saņemti seši maldinoši izsaukumi, kas bija saistīti ar to, ka iedzīvotājiem, redzot dūmus vai liesmu atblāzmu no Jāņu ugunskuriem, licies, ka izcēlies ugunsgrēks, tāpēc viņi izsaukuši ugunsdzēsējus glābējus. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka iedzīvotāji kurinājuši ugunskuru un apdraudējums nepastāv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien plkst. 17.00 saņemts izsaukums uz Tukuma novada Vānes pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva dzīvokļa vannas istabā deg veļas mašīna un siena 7 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki. Viens cilvēks no blakus ēkas, palīdzot cilvēkiem evakuēties, cieta un nodots NMPD mediķiem. Plkst. 20.05 ugunsgrēks likvidēts.

Jelgavas novada Jaunsvirlauka pagastā ugunsdzēsēji glābēji no trīsstāvu daudzdzīvokļu ēkas evakuēja 20 cilvēkus, jo ēkā tika konstatēta gāzes noplūde no gāzes plīts. Ugunsdzēsēji glābēji no dzīvokļa iznesa divus gāzes balonus. Latvijas Propāna gāzes darbinieki likvidēja noplūdi.

Plkst. 20.10 Bauskas un Iecavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Īslīces pagastu, kur četrstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā dega lodžija 10 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās 10 cilvēki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien ap plkst. 11.00 saņemts izsaukums uz Jēkabpili, kur Radžu ūdenskrātuvē ar laivu bija iebraukuši divi cilvēki un vairs nespēja nokļūt krastā. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēkus nogādāja krastā.

Brīvības ielā, Dobelē, ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas bija nokritis uz gājēju ietves.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Jelgavas novada Vircavas pagastā koka šķūnim gruzdēja jumta pārsegums 2 m2 platībā, Viktorijas ielā, Ozolniekos, blakus dzīvojamai mājai, dega dzīvžogs 4 m2 platībā, Bauskas novada Vecsaules pagastā dega siena rullis 2 m2 platībā. Jelgavas novada Valgundes pagastā vienstāva sabiedriskas ēkas palīgtelpā dega sadzīves manats 15 m2 platībā.

Aizvadītajās piecās diennaktīs, laika posmā no 22. jūnija plkst. 6.30 līdz 27. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 49 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem un vēl 15 izsaukumi bija maldinājums. VUGD kopumā saņēma 362 izsaukumus – 131 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā četrus uz meža ugunsgrēkiem, 142 uz glābšanas darbiem, bet 89 izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.