Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles novada biedrības var piedalīties projektu konkursā

Pirmie pieteikumi jau atbalstīti

Šogad nevalstisko organizāciju aktivitātēm Aizkraukles novada budžetā ieplānoti 10 000 eiro. Katrs pretendents varēs saņemt līdz 600 eiro lielu finansējumu viena projekta īstenošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības jau pieteikušās

Aizkraukles novada domes apstiprinātais nolikums paredz kārtību, kādā pašvaldība piešķir finansējumu nevalstisko organizāciju — biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju —, kā arī fizisko personu plānotajām aktivitātēm. Līdzekļi tiek paredzēti pašvaldības kārtējā gada budžetā, un pieteikumus par finanšu pieprasījumu var iesniegt kārtējā gada laikā no 1. janvāra līdz 30. oktobrim. Projekti jāīsteno laika periodā no līguma noslēgšanas dienas līdz šī gada 30. novembrim.

Pirmie pieteikumi jau atbalstīti. Aizkraukles pensionāru biedrība lūdza 800 eiro vairākiem pasākumiem projektā “Kopā nākam prieku vairot”. Tajā paredzēts aicināt seniorus uz kopīgiem pasākumiem, vairojot optimismu un dzīvesprieku, piederību savai pilsētai un pagastam. Dome piešķīra limita summu — 600 eiro. Savukārt biedrība “Daugavas abi krasti” Jaunjelgavā iecerējusi īstenot projektu “Baltas Kazas lielais plosts Aizkrauklē”, rīkojot sacensības uz sauszemes un ūdens ar mērķi veicināt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sportiskās aktivitātes Aizkraukles novadā. Dome piešķīra 600 eiro. Projekta izmaksas gan ir daudz lielākas.

Priekšroka sabiedriski nozīmīgiem pasākumiem

Saskaņā ar nolikumu pretendents var pieteikt projektus, kas tiek īstenoti Aizkraukles novada teritorijā, ir saistīti ar neformālās izglītības, kultūras pasākumu organizēšanu, kā arī ar pilsoniskās aktivitātes veicināšanu, sniedz labumu pēc iespējas plašākai sabiedrībai un nav vērsti uz vienas organizācijas vai atsevišķu personu labuma gūšanu. Pieteikumu vērtēšanas pamatkritēriji ir plānoto aktivitāšu aktualitāte, to sabiedriskā nozīme, sasniedzamie rezultāti un ilgtspēja, pieprasītā finansējuma samērīgums. Dome finansējumu piešķirs pretendentiem, kuri iecerējuši īstenot sabiedriski nozīmīgas programmas, projektus un pasākumus, piesaista vietējos resursus un brīvprātīgo darbu sabiedriski nozīmīgos projektos, īsteno neformālās izglītības programmas dažādām iedzīvotāju sociālajām grupām, piedāvā brīvā laika pavadīšanas, dažādošanas un kvalitātes uzlabošanas iespējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpašumu pirkt nevarēs

Katrs projekta iesniedzējs projekta īstenošanā var piedalīties arī ar savu finansējumu, kā arī piesaistīt līdzekļus no citiem finansējuma avotiem.

Pašvaldības finansējumu nedrīkstēs izmantot nekustamā īpašuma iegādei vai būvdarbiem un ar īpašumtiesību kārtošanu saistītiem izdevumiem, pabalstiem un citiem līdzīgiem maksājumiem privātpersonām, projekta administratīvā personāla izmaksu un citu administratīvo izdevumu segšanai. To nevarēs izmantot arī pasākumiem, kurus finansiāli atbalsta pašvaldības citas programmas, politiskiem vai militāriem pasākumiem, kā arī projektiem, kuru īstenošanas rezultātā tiks sniegti maksas pakalpojumi.

Galalēmumu pieņems dome

Domes Izglītības, kultūras un sporta komitejai ir tiesības samazināt projekta pieteikumā norādīto finansējuma apjomu, tajā skaitā pilnībā atceļot atsevišķas izmaksu pozīcijas. Komiteja ir arī tiesīga noraidīt finanšu pieprasījumu, informējot par to iesniedzēju, kā arī norādot noraidīšanas iemeslu. Galalēmumu par finanšu līdzekļu piešķiršanu nevalstiskajām organizācijām pieņems Aizkraukles novada dome.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu īstenošanā jāievēro Latvijas Republikas normatīvo aktu un pašvaldības saistošo noteikumu prasības, kā arī valstī ieviestie ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Ja projekts nebūs īstenots atbilstoši noslēgtajam līgumam un apstiprinātajam projektu pieteikumam, iesniedzējam vajadzēs atmaksāt pašvaldībai neatbilstoši izlietotos naudas līdzekļus pilnā vai daļējā apmērā atbilstoši noslēgtajā līgumā noteiktajai kārtībai.

Savukārt projektu iesniedzēji, kas sekmīgi īstenojuši savus projektus, saņems pašvaldības rakstveida apliecinājumu par veiksmīgu projekta realizāciju. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.