Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē sāk būvēt veloparku

Darbi sākušies! SIA “We Build Parks” strādnieki iežogojuši teritoriju, kurā pusgada laikā plānots izbūvēt mūsdienīgu veloparku.
Gintas Grincēvičas foto

Aizkrauklē, laukumā pretī sporta centram, taps multifunkcionālais veloparks. Tā izveidei finansējums iegūts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem, daļa summas atvēlēta no Aizkraukles novada pašvaldības budžeta. Veloparks ir pilsētnieku senlolots sapnis, kas iedzīvotāju aptaujās bija viena no sabiedrības aktuālākajām vēlmēm.


Āra infrastruktūra ir liela vērtība

Iecere par veloparka ierīkošanu Aizkraukles pilsētā bija aktuāla vairākus gadus. 2014. gadā demontēja skeitparka konstrukcijas pilsētas stadionā. Gadu gaitā nolietojuma dēļ tās bija kļuvušas nedrošas. Pašvaldības pārstāvji solīja izveidot jaunu atpūtas vietu ekstrēmo sporta veidu cienītājiem, taču dažādu apstākļu sakritības dēļ līdz šim to nebija iespējams izdarīt. Iesniedzot projektu Latvijas—Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā “Unikālu ģeoloģisko un ģeomorfoloģisko dabas vērtību izmantošana zaļā izzinošā tūrisma attīstībā”, aizkraukliešu iecere guva atbalstu.

Iepriekšējais izstrādātais projekts bija novecojis, tajā bija paredzēts ierīkot vienkāršu velotrasi jeb pamp­treku un tikpat vienkāršu atsevišķu skeitparku. Būvprojekta izstrādātāji piedāvāja modernizēt esošo konceptu, izveidojot dažus asfaltētus skeitparka elementus un iekļaujot tos velotrasē, lai tā un skeitparks veidotu vienotu sporta objektu, kā arī braucēji varētu pārbraukt no velotrases uz skeitparku un otrādi. Tika piedāvāts pilnībā pārskatīt esošo, pirms četriem gadiem veidoto Aizkraukles pamptreka skici, lai jaunizbūvētā trase būtu mūsdienīga un pievilcīga gan plašākam lokam, gan pieredzējušiem skeitparka braucējiem.

“Ļoti labi, ka mums ir iespēja tagad realizēt šo projektu. Covid laiks licis saprast, ka infrastruktūra, kas ir izmantojama ārā visu gadu, ir liela vērtība. Paralēli šim projektam aktīvs ir projekts par Daugavas krasta labiekārtošanu. Veloparku ieskaus apļveida gājēju celiņš, ko varēs izmantot pastaigām, skriešanai, braukt ar velosipēdiem, skrejriteņiem, ziemā — slēpošanai. Pilsētā būs āra aktīvās atpūtas komplekss, kurā visu gadu varēs nodoties dažādām aktivitātēm. Veloparks idejiski līdzināsies Jaunjelgavas velotrasei, tikai ne tik sarežģīts. Aizkraukles veloparks būs piemērots jebkura profesionālā līmeņa braucējam,” stāsta Arvis Upīts, Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists.

Piemērots plašai auditorijai

Multifunkcionālais veloparks tiks ierīkots laukumā, kuram līdzās ir āra trenažieri, pretim Aizkraukles novada vidusskolai un sporta centram. Tajā būs asfalta velotrase jeb pamptreks un skeitparks.

Pamptreks nav tieši saistīts ar triku izpildi, līdz ar to tas paredzēts ļoti plašam lokam — visām vecuma grupām, jebkuras fiziskās sagatavotības līmeņa braucējiem un visam, kas ripo — riteņiem, skrejriteņiem, skeitborda dēļiem vai skrituļslidām. Turpretī skeitparka braucēji varēs izpausties nedaudz ekstrēmākā gaisotnē. Tas nozīmē, ka jaunais objekts aptvers ļoti plašu auditoriju.

Plānots, ka veloparks iedzīvotājiem būs atvērts nākamvasar. Tas gan atkarīgs no vairākiem aspektiem. Darbu raitums atkarīgs ne tikai no piemērotiem laikapstākļiem, bet arī no materiālu pieejamības, jo pandēmija ietekmējusi uzņēmumu loģistiku.

Kopējais veloparka apbūves laukums ir 2038 kvadrātmetri. Labiekārtojot teritoriju, novietos četrus soliņus, divas atkritumu tvertnes un citā projektā ierīkos apgaismojumu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.