Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē plāno vēl samazināt siltuma tarifu

Ilustratīvs attēls no canva.com

Uzņēmums “Aizkraukles siltums” 2022. gada 28. decembrī iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā jaunu, zemāku siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu jaunajiem tarifiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd siltumenerģijas gala tarifs ir 140,8 eiro par megavatstundu, jaunais tarifs būs par 12,43% mazāks — 123,3 eiro par megavatstundu. Fiziskām personām siltumenerģija izmaksās vēl mazāk, jo tiks piemērots valsts atbalsts. Balstoties uz aprēķiniem, iedzīvotājiem maksu par siltumu varētu rēķināt no apmēram 95 eiro par megavatstundu.

SIA “Aizkraukles siltums” valdes loceklis Edgars Bricis skaidro, ka tarifa samazinājums iespējams, samazinoties gāzes un šķeldas cenai, kā rezultātā iepirktais siltums no uzņēmuma “Seces koks” ir kļuvis lētāks.

12. janvārī notiks Regulatora sēde, kurā pieņems lēmumu par jauno tarifu apstiprināšanu. Visticamāk, to atbalstīs, un jaunie tarifi būs spēkā ar 1. februāri.

Iespēja samazināt siltuma tarifu ir liels atbalsts uzņēmējiem un komersantiem, kuriem valsts atbalsts nepienākas. Aiz muguras dārgākie apkures mēneši, kuros bija vislielākais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs. Ar novembra rēķiniem Aizkraukles iedzīvotāji tikuši galā diezgan labi, savukārt decembra rēķinus patērētāji saņems tuvākajās dienās. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.