Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē pietur 7. tramvajs. Aizvadīts septītais Ekoforums “Vilnis”

ZINĀŠANAS PAR SATIKSMI noderīgas arī ikdienā. Baibas Skabas foto

Jaudīgi un iedvesmojoši Aizkraukles novada vidusskolā aizvadīts septītais Ekoforums “Vilnis”. Saistībā ar Ekoskolu šī gada tēmu “transports” tam dots nosaukums “7. tramvajs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Viļņa” sākumā visus foruma dalībniekus sagaidīja robotikas pulciņa veidoto robotu priekšnesums, kuru skolēniem palīdzēja sagatavot skolotājs Guntis Romanovskis. Ar savu pieredzi un paveikto uzņēmējdarbībā dalījās “Junior Achievement Latvia” programmas “Skolēnu mācību uzņēmums” dalībnieki Kristaps Rancāns un Artūrs Sviderskis no “AKA Suhārs”, kā arī Dominiks Ossovskis — “Maisiņkafijas” pārdošanas vadītājs. Savukārt ar izglītojošu un ļoti interesantu prezentāciju foruma dalībniekus iepazīstināja “Rail Baltica” un Eiropas Dzelzceļa līnijas attīstības direktors Artūrs Caune. Jaunieši uzzināja par dzelzceļa attīstību, iespējām palielināt mobilitāti un uzlabot satiksmes infrastruktūru un kvalitāti.

PRASMES bija iekļautas dažādos uzdevumos.

Pēc vieslektoru iedvesmojošajiem stāstījumiem izlozēja komandu sastāvus un “Viļņa” dalībnieki — Ekopadomju pārstāvji no Aizkraukles novada vidusskolas, A. Upīša Skrīveru vidusskolas, Ogresgala pamatskolas, Salas vidusskolas, Aizkraukles Profesionālās vidusskolas un Pļaviņu vidusskolas — piedalījās dažādās “ledus laušanas” aktivitātēs, lai atraisītos un iepazītos savā starpā.

Pēc kopīgām pusdienām jauniešus gaidīja septiņas stacijas ar jautrām un transportu saistītām aktivitātēm sadarbības, līderības un problēmsituāciju risināšanas prasmju attīstībai. Staciju darbību un komandu raitu pārvietošanos starp tām nodrošināja brīvprātīgie Aizkraukles skolēni, rādot, ka visās situācijās, arī neparedzētās, jāraugās optimistiski un radoši!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tālāk dalībniekus gaidīja orientēšanās Aizkraukles novada vidusskolas ģeogrāfijas skolotājas Žannas Murahinas izveidotajā maršrutā pa Aizkraukles pilsētu, atbildot uz jautājumiem, kas palīdzēja iepazīt pilsētas vēsturi un apskates objektus. Grupu uzdevums bija noskenēt kvadrātkodu, lai atvērtu digitālo kvestu, doties kājām uz aprakstītajām vietām pilsētā, noskaidrot atbildes uz jautājumiem, ievadīt pareizās atbildes.

“Viļņa” noslēgumā pasākuma vadītāji Amanda Malatkovska un Hugo Henrijs Kaminskis paziņoja katras stacijas uzvarētājus un pasniedza pateicības rakstus skolu pārstāvjiem.

Foruma mērķis bija ne tikai veicināt sadarbību starp Ekoskolām, bet arī atgādināt dalībniekiem, ka mēs katrs ar saviem ikdienas pārvietošanās paradumiem ietekmējam to, cik daudz piesārņojuma nonāk atmosfērā, likt padomāt par transporta lomu mūsu dzīvē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Forumu organizēja skolas Ekopadome un skolēnu pašpārvalde ar brīvprātīgo jauniešu un skolas administrācijas atbalstu. 

MAZA, BET VEIKLA. Jālido arī papīra lidmašīnai.

Jekaterīna Blaua, Aizkraukles novada vidusskolas ekopadomes koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.