Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē nosaka mainīgo atkritumu apsaimniekošanas maksu

Turpmāk Aizkraukles pilsētā un pagastā nešķiroto atkritumu apsaimniekošanas maksu aprēķinās katru mēnesi pēc izvesto atkritumu apjoma, un tā būs mainīga. Līdz šim katru mēnesi ikvienai deklarētajai personai tā bija vienāda. Tāpat kā iepriekš, arī turpmāk tiks ņemts vērā deklarēto cilvēku skaits dzīvoklī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada pašvaldības uzņēmuma “Lauma A” valdes loceklis Modris Bite skaidro, ka iepriekš maksa par atkritumu apsaimniekošanu tika aprēķināta, ņemot vērā iepriekšējā gadā izvesto atkritumu apjomu un deklarēto personu skaitu. Taču izvesto atkritumu apjomam ir tendence pieaugt, tajā skaitā palielinājies dažādu iesaiņojumu daudzums, savukārt deklarēto personu skaits ik gadu samazinās. Atkritumu palielināšanos ietekmēja arī pandēmija ar mājsēdi un attālināto mācīšanos, jo cilvēki mājās radīja vairāk atkritumu. 2021. gadā atkritumu apjoms Aizkrauklē bija par 405 m3 lielāks nekā 2020. gadā, savukārt lielgabarīta atkritumi izvesti par 14 tonnām vairāk. Tā kā kopējais atkritumu daudzums ir pieaudzis, turpmāk par to izvešanu būs jāmaksā vairāk.“Turpmāk maksu par atkritumiem katru mēnesi aprēķināsim pēc faktiskā nešķiroto atkritumu apjoma katrā iepriekšējā mēnesī. Februāra rēķinos atkritumu maksa nav iekļauta, maksa par februāri būs redzama marta rēķinos — līdzīgi kā par patērēto elektrību. Maksa būs mainīga,” informē Modris Bite. “Mainīgā maksa nav nekas jauns, tāda ir arī citās pilsētās, piemēram, Ogrē, Jēkabpilī, tikai mēs līdz šim “dzelžaini” bijām turējušies pie iepriekšējās kārtības.”

Aizkraukles pilsēta būs nosacīti sadalīta trijās lielās zonās — pilsētas vecais rajons, centra rajons ar Bērzu un Lāčplēša ielām un Purvciems. Maksu aprēķinās, ņemot vērā katrā zonā izvesto atkritumu daudzumu un deklarēto personu skaitu. Mājām, kurām ir savi atkritumu konteineri, kā Jaunceltnes ielā 30 un 30A, maksu plānots aprēķināt atsevišķi.

Nešķiroto sadzīves atkritumu izmešanai iedzīvotājiem jāizmanto kāds no mājai tuvāk izvietotajiem konteineru laukumiem.“

Cilvēki dažkārt mums zvana un pārmet, ka viņi atkritumus šķiro, taču maksa mazāka nekļūst,” saka Modris Bite. “Cerams, ka jaunā maksas aprēķināšanas kārtība stimulēs atkritumus šķirot arī tos, kuri to nedara. Aicinām visus atkritumus šķirot, tādējādi samazinot kopējo mēneša maksu par nešķiroto atkritumu apjomu. Aicinām arī iedzīvotājus mums ziņot, ja kaimiņi pie konteineriem novieto maisus ar būvgružiem, riepas, nolietotos ledusskapjus un citu sadzīves tehniku, nevēloties maksāt par šādu lielgabarīta atkritumu izvešanu. Var arī nofotografēt automašīnas numuru un foto atsūtīt mums. Sadarbībā ar pašvaldības policiju iepriekš esam sameklējuši neapzinīgos iedzīvotājus. Lai tiktu vaļā no vecās sadzīves tehnikas, būvgružiem un mēbelēm, parasti skan visādas atrunas — nav transporta, lai aizvestu un nodotu, nav nesēju. Taču, lai no veikala mājās nogādātu jaunu ledusskapi, veļas mašīnu un mēbeles, cilvēkiem transports atrodas, un ir arī nesēji.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.