Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē izlīdzinās skolēnu skaitu

Ēka Aizkrauklē, ēku Lāčplēša ielā 21

Lielā skolēnu skaita dēļ, kas mācās Aizkraukles novada vidusskolā, Draudzības krastmalā 5, iestādes vadība pieņēmusi lēmumu, ka jaunajā 2024./2025. mācību gadā uz iestādes ēku Lāčplēša ielā 21 pāries ne tikai 6. klases, bet arī 5. klases beidzēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadīta sapulce ar piektklasnieku vecākiem, kurā skolas vadība informēja par gaidāmajām pārmaiņām. Tās nepieciešamas, jo lielā skolēnu skaita dēļ ir grūti vadīt pilnvērtīgas sporta stundas, jo zāli dala divas klases. Tāpat vietas nepietiek garderobēs, kā arī ēdināšana jānodrošina visai saspringtā laika grafikā — trīs plūsmās.

Šāds risinājums izlīdzinās skolēnu skaitu abās ēkās — Draudzības krastmalā šobrīd mācās aptuveni 470 skolēnu, Lāčplēša ielā — 330. Pāriešana pēc 5. klases mācīties Lāčplēša ielā, visticamāk, būs standarta prakse arī turpmāk.

Nākamajā mācību gadā gaidāmas vēl citas pārmaiņas. Iestādes direktors Aldis Labinskis stāsta, ka, lai uzlabotu mācību kvalitāti, skolēnus atsevišķos mācību priekšmetos dalīs grupās pēc zināšanu reitingiem. Plānots, ka pēc zināšanu līmeņiem skolēni apgūs matemātiku un angļu valodu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.