Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē būs daudzfunkcionāls sporta laukums

Gintas Grincēvičas foto

Piepildīts sporta dzīves entuziastu senlolots sapnis

Šovasar laukumā pie Aizkraukles pilsētas stadiona sāksies vērienīgi būvniecības darbi. Asfaltēto laukumu pārvērtīs līdz nepazīšanai — apstiprināta valsts finansējuma piešķiršana vairāk nekā miljona eiro apmērā daudzfunkcionālā sporta laukuma izbūvei. Modernais komplekss ir sporta dzīves entuziastu senlolots sapnis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nogāzes vietā gabloni

Izstrādātais projekts paredz, ka kompakti līdzās izbūvēs modernus laukumus sporta spēlēm — divus strītbola un tikpat pludmales volejbola laukumu, futbola laukumu ar mākslīgo segumu un bērnu rotaļu laukumu. Tāpat tiks saglabāti āra trenažieri.

Plānots, ka darbi sāksies drīzumā, šogad iecerēts veikt vērienīgus teritorijas sagatavošanas darbus. Lai ierīkotu visus laukumus, teritorija tiks paplašināta uz sāniem, noraks nogāzi, kas ir zem vidusskolas žoga. Nogāzi nostiprinās ar gabloniem — no smiltīm, šķembām un akmeņiem piepildītu pītu karkasu. Tiks ierīkots moderns apgaismojums, novērošanas kameras un iežogojums.

Būvdarbus paredzēts pabeigt līdz nākamā gada beigām, tikmēr teritorija iedzīvotājiem nebūs pieejama. Lai gan līdz šim laukums bija visai pieticīgs, jaunieši un iedzīvotāji to intensīvi izmanto. Basketbola grozi regulāri pulcē spēlētājus, betonētais laukums ir iecienīta skrituļotāju un skeitbordistu vieta. Šo aktivitāšu cienītājiem jau drīzumā būs iespēja izmantot jauno velotrasi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Segums ļaus pagarināt sezonu

Jaunā sporta infrastruktūra ir sengaidīts sapņa piepildījums daudziem. Tas būs ieguvums visa novada iedzīvotājiem, veicinās sportisko aktivitāšu kvalitatīvu pieejamību.

“Prieks, ka mūsu novadā beidzot būs šāds daudzfunkcionāls sporta laukums. Esmu bijis daudzviet Latvijā, līdzīga, moderna sporta infrastruktūra daudzviet, pat lauku reģionos, ir jau sen. Šādam kompleksam Aizkrauklē vajadzēja būt jau pirms desmit gadiem, diskusijas bijušas vairākas, bet nu prieks, ka būsim to sagaidījuši un novada bērniem būs moderna sporta infrastruktūra, kur aktīvi pavadīt brīvo laiku, spēlējot dažādus komandu sporta veidus. Mums, futbolistiem, jaunais mākslīgā seguma laukums ļaus paildzināt sezonu ārā. Veselībai ir labāk, ja varam darboties svaigā gaisā. Tāpat klubam tas būs finansiāls ieguvums, jo nevajadzēs tik agri sākt nomāt telpas. Tāpat ir bijusi ziema, kad jaunos futbolistus no Aizkraukles vedām uz treniņiem Koknesē, lai turpinātu trenēties ārā. Laikapstākļi to atļāva, un Koknesē ir nodarbībām atbilstošs laukums,” stāsta Antons Ciematnieks, futbola kluba “Veina” valdes loceklis un treneris.

Vērtīgs ieguldījums nākotnē

Priecīga par gaidāmo moderno infrastruktūru ir arī Brigita Krauze, Aizkraukles novada sporta skolas direktore: “Katrs tāds jauninājums ir vērtīgs ieguldījums bērnu nākotnē, kā arī ieguvums visiem novada iedzīvotājiem. Konkrētajā vietā jau sen bija nepieciešami uzlabojumi, izstrādātais projekts ir labi pārdomāts. Radītie apstākļi būs ideāli piemēroti arī vairākām treniņu grupām. Sporta skolā nav futbola grupas, mēs gaidām, kad nākotnē būs iespēja rast finansējumu stadiona rekonstrukcijai. Visu reizē nevar, bet ar kaut ko ir jāsāk.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valdis Padoms, Aizkraukles sporta centra direktors, uzsver, ka daudzfunkcionālais sporta komplekss pavērs jaunas iespējas: “Futbolisti varēs ilgāk trenēties ārā, tāpat vienuviet varēs rīkot dažādu veidu sacensības. Šī projekta realizēšanu gaidījām ilgi. Bez praktiskā ieguvuma pilsēta iegūs arī simpātisku un sakoptu vidi. Plānots, ka darbi sāksies jau drīzumā, pēc Jāņiem.” 

Fakts

Laukuma pārbūvei piešķirts valsts finansējums. Kopējais Aizkraukles novada pašvaldības investīciju projekta finansējums ir 1 192 074 eiro, no kura valsts budžeta finansējums būs 1 013 263 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.