Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē atvērts sēklu maiņas punkts

Aizvadītajā piektdienā Aizkraukles bibliotēkas lasītavas zālē tika atvērts sēklu maiņas punkts.
Ar saulainām dienām un kūstošiem sniegiem dabā drošus soļus sper pavasaris. Īpaši rosīgs tas ir dārzkopjiem, kas ar nepacietību gaida, kad atkal varēs rušināties pa zemi, sēt un stādīt. Tas, protams, nav izdarāms bez sēklām. Tās iespējams nopirkt veikalā vai ievākt pašiem.
Agrākos laikos katra saimniece pati ievāca dārzeņu un puķu sēklas un ik pavasari tās sēja no jauna. Sēklas deva saviem bērniem, kaimiņiem. Ar tām mainījās un tā ieguva citu šķirņu sēklas, kuras glabāja un loloja. Iespējams, kāds atcerēsies, ka tā darīja arī viņa mamma vai vecmamma. Atceros, kā mana vecāmāte allaž loloja cukurzirņus, kas izauga ļoti lieli un saldi, un pieskatīja, lai mēs, bērni, visus nenotiesājam, lai paliek sēklai. Līdz mūsdienām šos zirņus nav izdevies saglabāt, un katru gadu ar nožēlu jāatzīst, ka laikam tādus, kādi vecaimātei bija, laikam vairs neatrast. Tāpēc ir svarīgi tādas sēklas saglabāt pašiem un dalīties ar citiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.