Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklē atjaunotas divas ielas
PĀRBŪVĒTA GALVENĀ TRANZĪTA MAĢISTRĀLE. Aizkrauklē pārbūvēts Gaismas ielas posms no Mednieku ielas līdz Dārza ielai, tagad tur ir arī velojoslas. Ieskaitot iepriekš veiktos būvdarbus, tagad Gaismas iela ir atjaunota visā posmā no krustojuma ar Jaunceltnes ielu līdz Dārza ielai. Autobraucēji to vērtē atzinīgi, jo Gaismas iela ir galvenā tranzīta maģistrāle. Atjaunots arī Gaismas ielas atzars uz rūpniecisko zonu — Mednieku ielas segums.
Arvja Upīša foto

Aizkrauklē pabeigti galvenie būvdarbi ielu infrastruktūras uzlabošanā — pārbūvēts Gaismas ielas posms 430 metru garumā no Mednieku ielas līdz Dārza ielai, un atjaunots Mednieku ielas segums 300 metru garumā. Vēl atlikuši pēdējie sīkie darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “VIA” darbus sāka pagājušā gada rudenī un turpināja visu vasaru  un rudeni — ieskaitot tehnoloģisko pārtraukumu, apritējis apmēram gads, lielākā daļa darbu ir pabeigti. SIA “IR&VS” būvuzraugs Rolands Šteinbergs informē, ka vēl jāveic dažādi sīki darbi, piemēram, jānovieto atpakaļ iepriekš demontētās informatīvās norādes, no bruģa seguma jānoslauka liekās smiltis. Kopā ar pašvaldības pārstāvjiem viņš vēl apskatīs un novērtēs objekta gatavību nodošanai ekspluatācijā. Kopumā darbu kvalitāti būvuzraugs vērtē kā labu. Arī pašvaldības projektu vadītājs Dzintars Grundšteins darbu kvalitāti vērtē kā labu. Objektam dota piecu gadu garantija — ja pavasarī tiks atklāti kādi defekti, firma tos novērsīs par saviem līdzekļiem. Pašlaik notiek dokumentācijas kārtošana, lai objektu varētu nodot ekspluatācijā. Darbus pieņems Aizkraukles novada būvvaldes izveidota komisija.  

Gaismas ielā pārbūvēta nesošā konstrukcija, izveidota ietve, izbūvēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma, veikta šķembu virskārtas izbūve, ieklāta asfaltbetona apakškārta un virskārta, atjaunots ielas apgaismojums, apzaļumota pieguļošā teritorija un uzkrāsots ielu apzīmējums. Atjaunots Mednieku ielas segums, atvieglojot autotransporta piekļuvi rūpnieciskajai zonai.

Šo ielu pārbūve radījusi investoriem pievilcīgāku vidi pilsētas industriālajā teritorijā — vērtē pašvaldībā. Gaismas iela norobežo rūpniecisko rajonu no dzīvojamās teritorijas un ir galvenā tranzīta iela. Iecerēts īstenot arī Dārza un Rūpniecības ielas pārbūves projektus. 

Fakts. Projekta kopējās izmaksas ir 728 391 eiro, no tā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 417 055 eiro, pašvaldības finansējums — 292 937 eiro un valsts budžeta dotācija — 18 399 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.