Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aicina uz Zalves skolas simtgadi

Šī gada 2. jūlijā pulksten 13 aicinu uz manu un jūsu bērnības zemi starp staltajām lapeglēm, kuplajām liepām, līdzi ņemot atmiņu kamoliņus un labu garastāvokli. Tiekamies Lielzalves muižā ar Zalves skolu sirdī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ILGA CERA,

NOVADPĒTNIECE UN SKOLOTĀJA

1922. gada 8. septembrī vecais skolas nams, kas celts 1864. gadā, nodega līdz ar saimniecības ēkām — klēti un lopu kūti. Ugunsnelaime nodarīja skolotājam ērģelniekam Kārlim Melbārdim ļoti lielus zaudējumus, jo viņa mantība nebija apdrošināta pret uguns postu. Ugunsgrēka izcelšanās laiks un vieta daudznozīmīga tajā ziņā, ka toreizējais Ministru prezidents Kārlis Ulmanis bija nolicis tautas sapulci Zalvē 9. septembra vakarā un nakti nodomājis pavadīt skolā pie skolotāja Kārļa Melbārža. Skolotājs, palicis pats bez mājvietas un pārtikas, sameklēja Ministru prezidentam apsolītās naktsmājas mācītājnamā — stiprā mūra ēkā. Zalves pagasta pašvaldībai nāca pretim apriņķa valde, nododama tai Zalves muižas pili uz diviem gadiem skolas vajadzībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šinī pašā rudenī skola tika pārvērsta par pilnu pamatskolu un tur strādāja trīs skolotāji.

Zalves pamatskola šajā ēkā darbojās līdz 2009. gada 1. jūlijam. Desmit gadus ēka stāvēja tukša, bet no 2019. gada 27. aprīļa te saimnieko Sēļu klubs un 2. jūlijā aicina uz bijušās Zalves skolas salidojumu un simtgades svinībām, kuru laikā atminēsies mūžībā aizgājušos skolotājus un tos, kas joprojām sirdī glabā šo skolu. Būs tikšanās, atmiņu sarunas, pastaigas pa Lielzalves muižas telpām, koncerts un dejas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.