Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aicina skolēnus piedalīties konkursā,  īpaši godinot un pieminot Sibīrijas bērnu mātes

Kokneses novada politiski represēto nodaļa sadarbībā ar Likteņdārza veidotāju “Kokneses fondu” katru gadu saistībā ar Komunistiska genocīda upuru piemiņas dienu izsludināja radošu konkursu skolēniem. Tāds būs arī šogad, un tajā var piedalīties visi Aizkraukles novada skolēni. Tā tēma “Māt, Tu man dāvāji dzīvību divreiz. Kad piedzimu un kad nenomiru badā. Sibīrijas bērns”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoreiz konkursa tēma ir veltīta Mātes dienai, īpaši godinot un pieminot Sibīrijas bērnu mātes. Konkursa nosaukumam izvēlēti nodibinājuma “Kokneses fonds” padomes priekšsēdētājas, rakstnieces, Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes vārdi, kas iegravēti 2019. gadā Likteņdārzā atklātajā Sibīrijas bērnu mātēm veltītajā piemiņas ansambļa galvenajā akmenī.

Konkursa mērķis ir iesaistīt skolēnus Latvijas vēstures izzināšanā un kultūras mantojuma nozīmes izpratnē, akcentējot mātes lomu ģimenē. Skolēni tiek aicināti uzklausīt vecākus, vecvecākus, radiniekus, kaimiņus un katru, kas var palīdzēt ar informāciju, lai apkopotu stāstus par savu ģimeni, uzsverot tajā mātes lomu.

Atzinīgi tiks vērtēti darbi, kas veidos radošu izvēlētā jautājuma aplūkojumu, izmantojot vēstures avotus: fotogrāfijas, dokumentus u. c. atrodamo informāciju, kā arī noformējumu (jānorāda savs vārds, uzvārds, vecums un darba nosaukums). Skolēni tiek aicināti rakstīt eseju, dzeju, domrakstu, zīmēt, veidot kolāžas vai citādi radoši izpausties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbi jāiesniedz līdz 3. maijam, sūtot e-pastā: libazukule@inbox.lv. Darbus vērtēs pārstāves no Kokneses apvienības politiski represēto nodaļas: Monika Dzene, Antoņina Midega, Lība Zukule un Bebru pamatskolas skolotāja Anna Romanovska.

Konkursa dalībnieku apbalvošana un labāko darbu prezentācija notiks 7. maijā Likteņdārzā Latvijas Politiski represēto apvienības Mātes dienai veltītajā pasākumā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.