Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aicina piedalīties “Saulgriežu nakts pārgājienā”

Saulgriežu nakts pārgājiens. Foto J.Brakovskis

2023. gada 17.jūnijā jau piekto reizi biedrība “Sēlijas laivas” kopā ar domubiedriem no kopienas un pašvaldības rīko “Saulgriežu nakts pārgājienu” ar saullēkta sagaidīšanu Sāra kalnā Gārsenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sāra kalnā plkst. 4.20 visus sagaidīs košs ugunskurs, “Aizezeres muzikanti” no Kokneses koncerts un brīnišķīgs saullēkts. Stāsta Andris Zībergs, biedrības taku pazinējs: “Jau piekto gadu atklājam un ieraugām vairāk no tā, kas paslēpts Sēlijas dabā un cilvēkos. Šogad īpaši esam padomājuši, lai pasākums būtu piemērots plašākai auditorijai – tādēļ dullajiem piedāvājam vairāk kā 30 kilometru piedzīvojumu, negulētājiem – desmit kilometrus, bet ģimenēm ar bērniem būs iespēja lūkot jāņtārpiņus un gaidīt saullēktu telšu pilsētiņā pašā Sāra kalnā.”

Pārgājiens sāksies plkst. 16.00 pie Gārsenes pils, kur sagaidīts kopīgs transports uz Kacīti, Rites pagastā. Pārgājiens piemērots cilvēkiem ar labu fizisko sagatavotību. Ar dalības maksu. Vairāk: ej.uz/SaulgriezunaktsSelija2023.

Paralēli šim pasākumam ap plkst. 21.00 Sāra kalnā Jēkabpils Sporta centrs aicina ģimenes ar bērniem celt teltis, doties jāņtārpiņu meklēšanā un lēnām gaidīt austošo sauli. Plašāk sociālajos medijos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt ap plkst.00.30 garā pārgājiena dalībnieki jau būs sasnieguši Aknīsti. Tur gaidāma neliela kultūras ekskursija erudītās Aknīstes bibliotēkas bibliogrāfes Līgas Jaujenieces vadībā.

Viss nakts pārgājiena maršruts vedīs pa Latviju-Lietuvu robežas zonu, kā arī pa Jēkabpils novada dienvidu robežu. Pārgājiens iekļaujas dabas triatlona “Apkārt Jēkabpils novadam” kopējā maršrutā. Nākamais pasākums šī pasākuma cikla ietvaros gaidāms 5.-6.augustā, kad būs pieejamas visas triatlona disciplīnas – pārgājiens, velobrauciens un laivu brauciens. Vairāk informācijas pa tālr. 29441918 (Andris).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.