Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aicina aplūkot kultūras mantojumu. Plānotie pasākumi Aizkraukles novadā

STRŪVES MERIDIĀNA PUNKTA ATKLĀŠANAS PASĀKUMS pie Seces 2021. gada 14. maijā. Imanta Kaziļuna foto

No 8. līdz 10. septembrim notiks ikgadējās Eiropas kultūras mantojuma dienas. Tās būs veltītas kultūras mantojuma aizsardzības simtgadei Latvijā. Savukārt Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde šogad svin 35 gadu jubileju. Pasākumi plānoti arī Aizkraukles novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tieši pirms simts gadiem pieņemts likums par pieminekļu aizsardzību Latvijā un nodibināta Pieminekļu valde. Eiropas kultūras mantojuma dienās paredzēts īpaši izcelt objektus, kas saistīti ar kultūras mantojuma aizsardzības sistēmas attīstību. Šajās dienās durvis vērs tūkstošiem pieminekļu un objektu visā Latvijā, daži no kuriem parasti ir slēgti sabiedrībai visu atlikušo gadu. Piedāvājuma programma paredzēta arī Aizkraukles novadā.

Aizkraukles luterāņu baznīcā 9. septembrī apmeklētājus gaidīs no pulksten 13, kad sāksies svētbrīdis. Pēc tā divas prezentācijas — “Aizkraukles pilskalns ar kompleksu un tā aizsardzība periodā 2006. — 2023.” un “Vēsturisks ieskats uz 17. — 19. gs. Aizkraukles draudzes mācītāju dzīves”. To izskaņā pulksten 14 visi aicināti uz debatēm par tēmu “Cilvēciskais faktors kultūras pieminekļa dzīvē”, ekskursija no Aizkraukles baznīcas līdz Aizkraukles pilskalna pakājes Ašķeres ostai. Turpinājumā gājiens pa seno Daugavas fragmentu, kas saglabājies pēc spēkstacijas būvniecības, Jāņa Zariņa un kuģīša “Baltā Kaza” pavadībā.

Kokneses pilsdrupās 9. septembrī no pulksten 10 notiks vietējo amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kā arī dažādas aktivitātes teltī “Misija Koknese” — novadpētnieku un interesentu tīklošanās, atmiņu stāsti un foto, praktiski padomi vēsturisko liecību apzināšanā, interaktīva karte “Koknese toreiz un tagad”, zudušo objektu 3D modeļi, foto spēle, ekspress konkursi, intervijas, brīvdienu piestātnes “Pērsejas” spēcinošā ugunszupa, lielformāta spēles, radošas un izzinošas aktivitātes. Būs arī citas papildu iespējas par maksu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt klientu apkalpošanas paviljonā būs apskatāma vēsturiskā ekspozīcija un informācija par pilsdrupu vēsturi.

Neretas luterāņu baznīcā 9. septembrī pulksten 18 skanēs ērģeļmūzikas festivāla koncerts, bet jau no pulksten 10 tur būs apskatāma fotogrāfiju izstāde “Nereta, baznīca un draudze senajās fotogrāfijās”.

Jaunjelgavas tūrisma informācijas punkts ziņo, ka 8. septembrī pulksten 11 Strūves ģeodēziskā loka punktā “Bristen” notiks iepazīšanās ar Strūves ģeodēzisko loku un praktiskās nodarbības ģeodēzijā Latvijas Ģeoeotelpiskās informācijas aģentūras speciālistu vadībā, iepazīstot pagātnes un mūsdienu mērīšanas metodes — no tuāzes līdz satelītam. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.