Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Agrita Vagoliņa: Algas var celt, ja tam ir ekonomiskais pamatojums

Aizgājusī un nākamās nedēļas galvenokārt aizrit, domājot par budžeta jautājumiem, tomēr netrūka ne mazāk būtisku risināmu jautājumu. Viens no tiem — izdevās vienoties ar piegādātāju par izdevīgāku cenu gāzei, ar kuru apsildīsim ēku Vecbebros, kurā atrodas doktorāts. Līgums par gāzes piegādi pašlaik gan vēl saskaņošanas stadijā.
Runājot par topošo novada budžetu, Kokneses puse tajā vēlas redzēt vairāk līdzekļu apvienības ceļu remontiem, kā arī dažādu objektu projektēšanai un attīstīšanai. Ieceru ir daudz. Projektēšana, iepirkumi ir ilglaicīgi procesi, tomēr tas nepieciešams, domājot tālredzīgi, ne tikai šī gada laikā. Lai saprastu jaunā budžeta koncepciju, pagājušajā nedēļā tikos ar vairumu apvienības pārvaldes iestāžu vadītājiem. Ir pietiekami daudz iestāžu, kuru budžeti darbojas sazobē ar apvienības līdzekļiem, līdz ar to nepieciešams saprast, kādi ir nākotnes plāni un ar tiem saistītie ienākumi un izdevumi. Ar pastiprinātu interesi iepazīstos ar ziņām, ko lemj valdība, lai saprastu kopējo stratēģiju, kādā virzienā iesim šogad, kādas tendences būs 2024.— 2025. gadā. Protams, ne viss dzīvē notiek tā, kā vēlamies, bet, ja mērķi izvirzīsim, būs arī rezultāts. Esmu jauna apvienības vadītāja, tāpēc budžetā jāiedziļinās noteikti vairāk nekā kolēģiem, tomēr tas nepieciešams, lai saprastu, kas ir zem katra no budžeta posteņiem un skaitļiem. Mana iepriekšējā darba pieredze, kā arī ekonomistes izglītība te ļoti noder, lai saprastu būtiskāko ne tikai Kokneses apvienības teritorijā, bet kopumā vērtējot attīstības tendences visā novadā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.