Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Agrita Švarta atbrauca uz Skrīveriem praksē un palika pavisam

Skrīveriete Agrita Švarta uz Skrīveriem viņa atnākusi no Zaubes puses. Vairāk nekā divdesmit gadu strādā Zemkopības institūtā Skrīveros, kas, gadiem ejot, vairākkārt mainījis nosaukumu, un pašlaik ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes (jaunais nosaukums — Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte) sastāvā. Ilgus gadus strādājusi kā zinātniece, bet pēdējos trīs ir institūta direktore.
Jubilāre mācījās Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Kad pienāca laiks rakstīt bakalaura darbu mikrobioloģijā, profesore Vilhelmīne Šteinberga to ieteica veidot saistītu ar skābbarību. Profesorei Skrīveros bija draudzene Astrīda Runce, un Agrita kopā ar divām kursabiedrenēm devās uz šo pusi. Te pirmo reizi iepazinās ar tādu augu kā vanagnadziņi. Savākušas klēpjus ar tiem, devās atpakaļ uz Jelgavu, kur, kā Agrita saka: “Stampājām tos puslitra burciņās un pētījām, cik kvalitatīva skābbarība no tiem izveidosies. Vēlāk Skrīveros bija jubilāres prakses vieta. Jau pēc pāris prakses mēnešiem Skrīveru institūta darbinieks Jānis Vigovskis viņai piedāvāja šeit darbu, un viņa sāka darbu pie eļļas augu pētniecības.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.