Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Saules parku Aizkraukles pagastā apgādās ar elektrību uzkrājošām baterijām

Attēls veidots ar MI Sora

“Signet Bank” piešķīrusi 2,6 miljonus eiro finansējumu “AJ Power” — vienai no vadošajām Latvijas privātā kapitāla uzņēmumu grupām, kas darbojas enerģētikas un atkritumu apsaimniekošanas nozarēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansējums izmantots ieguldījumiem divu elektroenerģiju uzkrājošo bateriju sistēmu (BESS) izveidē. Šis finansējums ļāvis uzstādīt modernu enerģijas uzkrāšanas tehnoloģiju, kas nodrošina elastību un stabilitāti elektroenerģijas piegādē ar kopējo jaudu 6000 kW un uzkrāšanas ietilpību 12000 kWh. Iekārtas piegādātas no Eiropas Savienībā (ES) sertificētiem un drošiem ražotājiem, kam ir liela pieredze līdzvērtīgos projektos Eiropā. BESS sistēmas uzstādītas Aizkrauklē un Ilūkstē pie “AJ Power” pārvaldītajām saules elektrostacijām (SES), kur jau ir izbūvēta un sagatavota nepieciešamā infrastruktūra. Uzstādītās BESS sistēmas palīdz stabilizēt elektroenerģijas tarifus Latvijā, jo brīžos, kad elektroenerģijas ir par daudz, tā tiek ņemta no tīkla un uzkrāta BESS, bet kad rodas deficīts, elektroenerģija tiek nodota tīklā, tādējādi nodrošinot nepieciešamo elektroenerģijas ražošanas un patēriņa līdzsvaru.

Uzņēmuma “Ajpower” mājaslapā teikts, ka Aizkraukles pagasta Apsēnos tapusi viena no modernākajām un videi draudzīgākajām saules elektrostacijām Latvijā – Aizkraukle SES, kas izveidota pēc vadošo Eiropas saules parku parauga. Projekta ietvaros uzstādīti bificiālie jeb divpusējie saules paneļi, kas spēj uztvert saules gaismu no abām pusēm, tādējādi ievērojami palielinot saražotās enerģijas apjomu.

Elektrostacijas kopējā uzstādītā jauda sasniedz 3,9 megavatus, un tajā darbojas 6 912 saules paneļi, kas ik gadu saražo aptuveni 3 797 megavatstundas elektroenerģijas. Pateicoties šim apjomam, ik gadu tiek samazināts CO₂ izmešu daudzums par vairāk nekā 1 000 tonnām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu īstenojusi uzņēmumu grupa “AJ Power” sadarbībā ar investīciju fondu kopuzņēmumu “PV Power”. Šis ir viens no daudziem enerģētikas attīstības projektiem, kas ne tikai veicina atjaunīgās enerģijas ražošanu Latvijā, bet arī stiprina vietējā kapitāla ieguldījumus valsts enerģētiskajā neatkarībā.

Kas ir bifacial saules paneļi?

Bifacial saules paneļi atšķiras no tradicionālajiem saules paneļiem, jo tie spēj uzņemt saules gaismu no abām pusēm – ne tikai no priekšpuses, bet arī no aizmugures. Tas ir iespējams, jo bifacial paneļiem ir caurspīdīga struktūra, kas ļauj saules stariem iekļūt arī no otrās puses.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.