Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

9. un 10. septembrī “Mājas kafejnīcu dienas” Sēlijas salās

Šajā nedēļas nogalē 9. un 10. septembrī garšu piedzīvojumā aicina “Mājas kafejnīcu dienas”, kas notiks visā Sēlijas vēsturiskajā zemē no Kaplavas līdz Jaunjelgavai. Šogad viesus uzņems 28 improvizētas kafejnīcas gan lauku sētās, gan kopienu centros un tūrisma objektos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sēlija ir Latvijas ainaviski daudzveidīgākā vēsturiskā zeme – skaista jebkurā gada un diennakts laikā. Šeit nav izteikta centra. Sēliju veido mazās apdzīvotās vietas jeb “salas”, kā šeit ierasts teikt. Viensētu puduri, skrajciemi, mazi ciematiņi un mazpilsētas joprojām ir Sēlijas galvenā apdzīvojuma struktūra.

Lauku ļaudis Sēlijā ir pieraduši visu paveikt pašu spēkiem. Tāpēc arī “Mājas kafejnīcu dienās” viss būs radīts ar pašu darbu un labumiem, kas izaug pašu zemē un dārzā. Gaļas ēdienu cienītāji Pilkalnes muižas mājas kafejnīcā varēs nogaršot uz oglēm ceptas jēra desiņas, kas gatavotas no pašu saimniecībā audzētiem jēriem.

Bebrenes skolas kafejnīcā “Grāfienes stāsts” smaržos no jaunās ražas ceptas kartupeļu pankūkas. Bet Kaldabruņas kafejnīcā “Muna mama” gatavos vietējo dzimtu mantotās receptes no vietējiem produktiem – bioloģiski audzētas liellopu gaļas un sezonas dārzeņiem. Varēs iegādāties mājās ceptu maizi un dzirdēt sarunas sēliski.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kafejnīcu dienu apmeklētājus priecēs arī profesionāls kultūras piedāvājums. “Ošlejās” Dvietes dzirnavās 9. septembrī 16.00 uzstāsies grupas “Baltie lāči” solists Andris Baltacis. Salas pagasta dārza restorānā “Sīmaņi” skanēs džezs dzīvajā izpildījumā. Savukārt Staburagā “Pie muižas dīķiem” var pieteikt braucienu ar kuģīšiem “Sēlis” vai “Vīgante”, kamēr Daugavā vēl ir īpaši pazemināts ūdens līmenis un skatam paveras klinšainie dolomīta krasti.

Visās kafejnīcās apmeklējums obligāti iepriekš jāpiesaka! Norēķināšanās kafejnīcās tikai skaidrā naudā. Visa informācija par vietām, dalībniekiem un ēdienkartēm katrā Sēlijas mājas kafejnīcā ērti atrodama kartē ej.uz/kafejnicas_selijassalas, bet plašāk par akciju var uzzināt vietnē majaskafejnicas.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.