Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

5G tīkls var būtiski palīdzēt uzņēmumiem biznesa procesu uzlabošanā

IKT pakalpojumu sniedzējs “Bite” turpina attīstīt plašu 5G tīkla pārklājumu visā Latvijas teritorijā, jau šobrīd nodrošinot 5G pieejamību vairāk nekā 50% Latvijas iedzīvotāju. Kamēr privātpersonas 5G tīklu aktīvi izmanto multivides izklaides iespējām, uzņēmumiem gan Rīgā, gan reģionos stabils un ātrs internets palīdz biznesa procesu uzlabošanā. Kopumā šobrīd uzņēmumi mobilos datus 5G tīklā izmanto ievērojami vairāk nekā 4G tīklā.

Bite” 5G visaktīvāk izmanto mazumtirdzniecības, nekustamā īpašuma un būvniecības nozaru uzņēmumi

Stabils un ātrs internets jau labu laiku ir kļuvis par biznesa veiksmes stūrakmeni, un tas ir pieprasītākais “Bite” 5G pakalpojums, ko šobrīd izmanto uzņēmumi.5G ir izrāviena iespēja daudzās nozarēs, ļaujot ne vien attīstīt biznesu, bet arī uzlabot darba procesu efektivitāti.

Jaunākie “Bite” tīkla dati liecina, ka šobrīd 30% no 5G datu plūsmas patērē mazumtirdzniecības nozarē strādājošie uzņēmumi. 18% 5G datu plūsmas patērē nekustamā īpašuma un būvniecības nozares uzņēmumi, savukārt 15% – tehnoloģiju, mediju un telekomunikāciju nozaru organizācijas. Kopumā mobilo datu lietojums 5G tīklā uzņēmumu vidū ir par 50% lielāks nekā 4G tīklā.

5G aktīvi izmanto arī bankas, apdrošināšanas, transporta, tūrisma un atpūtas nozaru uzņēmumi. Kopumā minēto nozaru uzņēmumi izmanto aptuveni 63% no kopējās datu plūsmas 5G tīklā.

Starp aktīvākajiem 5G lietotājiem ir uzņēmumi Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā, Ogrē un Kuldīgā

Lai gan šobrīd visvairāk mobilos datus 5G tīklā patērē uzņēmumi Rīgā (īpaši Teikas apkaimē), starp aktīvākajiem ir arī uzņēmumi Jūrmalā, Jelgavā, Liepāja, Ogrē un Kuldīgā.

“Mēs redzam, ka 5G priekšrocības aktīvi izmanto gan uzņēmumi Rīgā, gan reģionos. Īpaši ātrais interneta savienojums un zemais latentums, kas nodrošina zibenīgu savienojumu starp tīkla staciju un ierīci, var būtiski palīdzēt dažādu nozaru uzņēmumiem biznesa procesu uzlabošanā. Šajā ziņā runa ir, piemēram, par efektīvu mākoņpakalpojumu izmantošanu, kas nepieciešami dažādu biznesa lietojumprogrammu lietošanai (“Microsoft 365” u.c.) un drošai datu glabāšanai. Tāpat jāuzsver, ka 5G ir radījis nozīmīgu pavērsienu ātrgaitas interneta pieejamībā vietās, kur līdz šim to ir bijis sarežģīti nodrošināt – proti, ja līdz šim tas bija iespējams tikai ar optisko pieslēgumu, tagad to var nodrošināt 5G tīkls,” stāsta “Bite Latvija” Tīkla departamenta vadītājs Aleksandrs Beļajevs.

Iedzīvotāji 5G tīklu aktīvi izmanto multivides izklaides iespējām

Līdz ar “Bite” 5G mobilo sakaru tīkla pieejamību arvien plašākā Latvijas teritorijā, arī iedzīvotāji aktīvi izmanto īpaši ātra interneta priekšrocības. Šobrīd aktīvākie 5G lietotāji privātpersonu vidū ir Rīgā un tās apkaimē, Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Siguldā un Kuldīgā, ikdienā mobilos datus izmantojot, lai straumētu augstas kvalitātes video saturu, spēlētu video spēles tiešsaistē un lietotu tikpat ātru mājas internetu kā to līdz 5G tehnoloģijas ienākšanai ir nodrošinājis tikai optiskais pieslēgums.

“Latvijas iedzīvotāji ir ļoti aktīvi mobilā interneta lietotāji, tā patēriņam “Bite” tīklā katru gadu augot par vidēji 25%. Un šobrīd nekas neliecina par to, ka nepieciešamība pēc ātra mobilā interneta un liela datu apjoma iedzīvotāju vidū samazināsies. Būtiski, ka 5G tīkls nodrošina arī lielāku vienlaicīgi izmantotu ierīču savienojamību. Tas nozīmē, ka tīklā var būt savienotas vienlaicīgi daudz vairāk ierīču, nezaudējot interneta ātrumu un vienlaikus nodrošinot labāku lietotāju pieredzi,” skaidro A. Beļajevs.

5G tīkls ir ļāvis attīstīt jaunus pakalpojumus, un šobrīd “Bite” ir ieviesusi trīs dažādus 5G tarifu plānus mājsaimniecībām, piedāvājot interneta ātrumu līdz 150 Mbit/s, 400 Mbit/s, kā arī tarifu plānu, kas piedāvā pat 1 Gpbs lielu interneta ātrumu. Ņemot vērā 5G priekšrocības, salīdzinot ar šī gada pavasari, mobilo datu patēriņš “Bite” 5G tīklā ir audzis par 83%.

Bite” nākamās paaudzes tīkls turpina augt

Būtiski, ka uzņēmums ik gadu veic ievērojamas investīcijas, lai attīstītu arī kopējo tīkla infrastruktūru, piemēram, šogad vien tīkla izaugsmē ieguldot 17 miljonus eiro.

Kopumā tagad “Bite” tīklā darbojas pavisam 1009 bāzes stacijas, taču līdz gada beigām paredzēts izbūvēt vēl 20 bāzes stacijas, tā turpinot kāpināt tīkla kapacitāti. Līdz gada beigām ar 5G tehnoloģiju būs aprīkotas 340 “Bite” bāzes stacijas, uzņēmuma 5G tīklam aptverot teju 30% Latvijas teritorijas un nodrošinot 5G pieejamību katram otrajam Latvijas iedzīvotājam. Arī turpmākajos gados notiks vērienīgi darbi, lai nodrošinātu 5G tīkla pārklājumu visā Latvijas teritorijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.