Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

5 padomi, kā izvēlēties ideālās sieviešu skrituļslidas

Fiziskās aktivitātes ir ļoti vēlams ieviest savā ikdienā. Jo biežāk to darīsi, jo veselāka būsi. Tomēr ne vienmēr ir tik viegli atrast sev piemērotu sporta veidu. Daži sporta veidi ir pārāk dārgi, dažiem vajadzīgi īpaši apstākļi vai ekipējums. Vasarai ideāla fiziskā aktivitāte ir braukšana ar skrituļslidām.

Kā izvēlēties savas pirmās skrituļslidas?

Sieviešu skrituļslidas un rollerslidas izvēlēties var nebūt tik viegli, it īpaši, ja tev nekad iepriekš tādas nav bijušas. Mūsdienās skrituļslidu izvēle ir pietiekoši liela, lai viegli varētu apjukt gan iesācēji, gan jau pieredzējuši skrituļslidotāji. Vispirms ir jāsaprot, kāpēc tu vēlies iegādāties sieviešu skrituļslidas vai rollerslidas – vai tu vēlies nopietni sākt nodarboties ar skrituļslidošanu, vai arī tas būs tikai tāds hobijs un reta brīvā laika aktivitāte. Ja vēlies ar to nodarboties nopietni, tad labāk izvēlēties kvalitatīvas skrituļslidas, kas kalpos ilgu laiku, kā arī būs izturīgākas un kājai ērtākas. Savukārt, ja tas būs tikai tāds hobijs pāris reizes gadā, tad mierīgi vari izvēlēties lētākas skrituļslidas, jo tās būs pietiekami labas.

Protams, nedrīkst aizmirst arī par drošības ekipējumu, kas iesācējiem ir obligāts. Pasargā sevi no traumām, lietojot gan ceļu sargus, gan elkoņu sargus. Turklāt drošības ekipējumu lieto arī profesionāli skrituļslidotāji, jo neviens nevēlas sāpīgu traumu, ja gadās neveiksmīgi nokrist. Atbilstošs drošības ekipējums tevi pasargās no nopietnām traumām.

Kā arī pārliecinies, ka izvēlies pareizo skrituļslidu izmēru. Sieviešu skrituļslidas nedrīkst būt ne pārāk lielas, ne arī tādas, kas spiež. Ja tās būs pārāk lielas, tad tās šķitīs smagākas kā ir, kā arī kāja tajās “šļūkās”. Un pārāk mazas skrituļslidas spiedīs kāju, kā arī pastāv risks, ka kāju arī noberzīs. Tas viss nemotivēs atkārtoti nodarboties ar skrituļslidošanu, tāpēc izvēlies sev piemērotu izmēru. Atceries, ka dažādiem zīmoliem var būt dažādi izmēru standarti, tāpēc vislabāk ir izmērīt savu pēdu un tad vadīties pēc konkrētā zīmola skrituļslidu izmēru tabulas.

Cropped photo of an unrecognizable young male puting on inline skates in a park

Kāda veida skrituļslidas izvēlēties?

Būtībā ir divu veidu skrituļslidas – rolleri un inline veida skrituļslidas. Rollerslidas parasti izmanto telpās, bet inline slidas ir piemērotas lielākam ātrumam. Ar inline veida skrituļslidām tu varēsi gan skrituļot pa pilsētu, gan veikt dažādus trikus. Lielākā atšķirība starp šiem skrituļslidu veidiem ir riteņu izmērs un izvietojums. Rollerslidām ritentiņi ir platāki, un tie ir divās rindās. Inline skrituļslidām ritentiņi ir tikai vienā rindā, kā arī ir iespēja izvēlēties skrituļslidas ar sev vēlamo ritentiņu izmēru un skaitu. Riteņu izmērs un skaits ietekmē ātrumu, ar kādu būs iespējams pārvietoties. Jo lielāks ir ritentiņu izmērs, jo ātrāk ar skrituļslidām varēs pabraukt. Savukārt ar ātrgaitas skrituļslidām var būt grūti manevrēt, tāpēc tās nevajag izvēlēties, ja esi iesācēja un vēl mācies ar tām braukt. Sākumā ieteicams izvēlēties klasiskas skrituļslidas, bet pēc tam, ja būs tāda vēlme, var pielāgot skrituļslidas savām vajadzībām. Iesācējiem vēlams izvēlēties skrituļslidas, kurām ritentiņu diametrs ir aptuveni 80-90 mm. Šādas skrituļslidas ir piemērotas vieglai manevrēšanai, kas iesācējiem ir nozīmīga. MODIVO veikalā ir atrodamas dažāda veida sieviešu skrituļslidas un rollerslidas, tāpēc izvēlies savas ideālās skrituļslidas jau šodien.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.