Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

5 kļūdas, ko pieļaujam, izvēloties žogu

Viena no mājokļa svarīgākajām sastāvdaļām – žogs, kas papildina mājokļa dizainu un ierobežo teritoriju, pasargājot to no svešiniekiem. Arī Jūs tuvākajā laikā plānojat būvēt žogu? Šajā rakstā esam apkopojuši 5 galvenās kļūdas, ko pieļaujam, izvēloties žogu. Turpiniet lasīt, lai spētu izvēlēties kvalitatīvu žogu, tajā pašā laikā ietaupot finanses un izvairoties no galvassāpēm!

  1. Vajadzību un vēlmju ignorēšana

Iemesli, kādēļ cilvēki apsver žoga izbūvi, ir dažādi: vizuālais aspekts; rūpes par privātumu; dzīvnieku ierobežošana; mājinieku drošība. Žogs, kas ražots no kvalitatīviem materiāliem un tiek profesionāli uzstādīts, var ievērojami paaugstināt mājokļa vērtību, tādēļ šajā procesā svarīgi sekot savām vajadzībām un vēlmēm. Apdomājiet – kādēļ Jums nepieciešams žogs? Katram žoga materiālam ir sava specifika, piemēram, koks nodrošinās privātumu, kamēr dekoratīvais metāls vairāk paredzēts estētiskiem nolūkiem.

  1. Teritorijas un mājokļa stila un izmēru ignorēšana

Lai žogs iederētos mājokļa teritorijas kopējā ainavā, tam vajadzētu būt vienotā stilā ar mājokli un tā apkārtni. Labākā opcija ir izvēlēties gan krāsas, gan faktūras ziņā mājoklim pieskaņotu žogu, kas radīs harmonisku un estētisku noskaņu. Sakarā ar žoga izmēru pastāv nerakstīts likums, pēc kura vadīties, izvēloties žogu – jo mazāka teritorija, jo zemākam vajadzētu būt žogam! Turklāt, žogam nevajadzētu būt augstākam par mājokļa pirmo stāvu.

Tomēr ar stilu un izmēriem viss nebeidzas – svarīgi ņemt vērā arī teritorijas specifiku, kurā žogs tiks uzstādīts. Gruntsūdeņi, kalni un bedres var pamatīgi apgrūtināt žoga uzstādīšanu pat tad, ja šķiet, ka žogs iederas nevainojami.

  1. Lētākās opcijas izvēle

Ir tikai pašsaprotami, ka, izvēloties žogu, ir vēlme taupīt finanses – galu galā mājoklis prasa ne mazums ieguldījumu. Lai gan var rasties vēlme bez maz vai taupīt katru cenu, atcerieties, ka taupīšana ilgtermiņā prasīs vēl lielākas izmaksas. Lēti žoga materiāli maksās mazāk, tomēr to apkope un detaļu nomaiņa maksās vairāk. Tāpat attiecībā uz žoga montāžu, lēts meistars, visticamāk, nozīmē, ka Jums vēlāk būs jāmaksā citam meistaram, kurš izlabos iepriekš pieļautās kļūdas.

Ja finansiālu iemeslu dēļ nevēlaties upurēt kvalitāti, iespējams, žoga izbūvei var noderēt tāda iespēja kā kredītlīnija no Creamcredit.lv, tomēr atcerieties, ka jebkurš aizdevums ir nopietnas saistības, tādēļ rūpīgi izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt!

  1. Pārāk liela uzticība fotogrāfijām

Mūsdienās, kad teju visu nepieciešamo iespējams iegādāties internetā, vairums cilvēku mēdz pārlieku uzticēties fotogrāfijām, kas izvietotas pārdevēja mājaslapā. Jāņem vērā, ka fotogrāfijā nav redzama žoga patiesā krāsa un pēc fotogrāfijas nav iespējams spriest par žoga kvalitāti. Uzticamam pārdevējam ir noliktava/veikals un/vai speciāli izstrādāti paraugi, kas ļauj pircējam gūt priekšstatu par izvēlēto žogu.

  1. Neziņa un pašvaldības būvvaldes noteikumu ignorēšana

Vai zinājāt, ka katras pašvaldības būvvalde ir izstrādājusi noteikumus, kas attiecas uz žoga izbūvi? Piemēram, Jūrmalā žogam jābūt vismaz ar 50% caurredzamību. Pirms izvēlaties žogu, ir noderīgi sazināties ar savas pašvaldības būvvaldi un noskaidrot, ko drīkst un ko ne! Turklāt, pašvaldības noteikumos var būt reglamentēta ne tikai žoga caurredzamība, bet arī materiāls, augstums un pat krāsa.

Ja tomēr šaubāties par savām spējām izvēlēties labāko un piemērotāko žogu, iesakām šajā jautājumā vērsties pie nozares speciālistiem! Sekojiet līdzi, lai netiktu pieļautas šajā rakstā apkopotās kļūdas un esiet drošs, ka Jūsu finanses tiek izlietotas optimāli, kā arī patiesi tiek izvēlēts augstas kvalitātes ilgmūžīgs žogs, kas priecē acis!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.