Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Zvaigznes ceļš” — ALEX piemiņai veltīts koncerts

ALEX jeb īstajā vārdā Oļegs Andrejevs kopā ar meitu Aiju Andrejevu-Aišpuri.
Publicitātes foto

6. augustā plkst. 20 Lielvārdes parkā, blakus vēsturiskajām pilsdrupām Daugavas krastā, notiks pērnā gada nogalē mūžībā aizgājušā dziedātāja, ilggadējā grupas “Opus Pro” solista un neatkārtojamās balss īpašnieka ALEX (1962—2021) piemiņai veltītais koncerts “Zvaigznes ceļš”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā piedalīsies grupas “Opus Pro” zelta sastāvs, dziedātāja un ALEX meita Aija Andrejeva, ģitārists un daudzu grupas hitu autors Harijs Zariņš, komponists Zigmars Liepiņš, mūziķis Uldis Marhilevičs, dziedātāji Jānis Aišpurs, Ivo Fomins, Dināra Rudāne, Olga Rajecka, Ainars Virga, Atis Ieviņš, grupas “Dagamba”, “Credo’ “Colt”, “Very Cool People”, “Laime pilnīga”, “Laika suns”, ģitārists Armands Alksnis, Muravejs, Antra Stafecka un citi.

“Kad tētis aizgāja mūžībā, pēc kāda laika man radās sajūta, ka vajag viņa piemiņai sarīkot tādu kārtīgu rokkoncertu, kurā skanētu viņa dziedātās dziesmas, pulcētos viņa draugi, domubiedri un laikabiedri un arī mākslinieki, kuri iedvesmojušies no “Opus Pro’’ mūzikas. Tas likās ļoti svarīgi man pašai, jo — mums paliek viņa mūzika, un man ir svarīgi, ka tā skan, ka dzīvo mūsos. Gribu, lai cilvēki viņu atceras, un arī man pašai šis ir tāds svētīgs notikums. Tā būs gan cieņas un goda izrādīšana, gan vēl viena atvadīšanās, jo viņš aizgāja, esot gan mans tētis, gan skatuves partneris. Un tā ir vēl viena sāpe, kas jāizdzīvo. Un man liekas, ka tētim patiktu šāds notikums. Tieši tik vienkārši,” saka dziedātāja un ALEX meita Aija Andrejeva, kura ir šī koncerta idejas autore. Savukārt par koncerta vietas izvēli viņa bilst: “Man ir liels prieks, ka koncerts notiks Lielvārdē, kur esmu piedzimusi un ilgus gadus dzīvojusi kopā ar ģimeni, kur ALEX nodzīvoja visu dzīvi, atskaitot pēdējos sešus gadus, ko dzīvoja Ogrē. Parks, kurā notiks koncerts, mums visiem ir ļoti īpaša vieta, un patiesībā tētim vienmēr bija plāni attiecībā un sapņi attiecībā uz parku — ka tur varētu notikt koncerti, jo šī ir viena no skaistākajām vietām Latvijā, un viņam vienmēr tā bija īpaša.” Par koncerta programmu Aija teic — tajā skanēs visas “Opus Pro’’ skaistākās dziesmas, arī kāda varbūt sen aizmirsta dziesma. “Piemēram, čellu grupa “Dagamba’’ piedāvās savu improvizāciju par vienu no “Opus Pro” dziesmām, “Laika suņa” solists Arnis teica, ka “Opus Pro” ir mūzika, ar kuru viņš auga un no kuras iedvesmojās, tāpēc arī viņi interpretēs arī kādu no grupas dziesmām. Būs arī “Opus Pro” zelta kopā ar Zigmaru Liepiņu, un viņi izspēlēs vecos, labos hitus. Man šķiet, ka tas būs ļoti, ļoti forši!”

Izcilais ģitārists, daudzu “Opus Pro” dziesmu mūzikas un tekstu autors un grupas ilggadējais dalībnieks Harijs Zariņš pauž: “Visi mūziķi, ALEX draugi un skatuves biedri apvienosies vienā saviļņojošā atceres lielkoncertā, lai pieminētu Latvijas roka zvaigzni. Koncertā izskanēs dziesmas, kuras ALEX dziedājis. Daudzas grupas un vokālisti veido dziesmām īpašus aranžējumus savā stilā, un tas piešķirs koncertam īpašu skanējumu. Man pašam būs interesanti uzspēlēt ar bijušajiem “Opus Pro” kolēģiem. Skumji, ka bez ALEX…”

Savukārt čellu grupas “Dagamba” līderis Valters Pūce pauž: “Otru tik spēcīgu balsi, kāda bija ALEXAM, ir neiespējami atrast. Viņš neapšaubāmi bija viena no visiedvesmojošākajām personībām rokmūzikā, un ar grupu “Dagamba” esam daudz no viņa aizguvuši un mācījušies. Čella skaņa ir vistuvākā cilvēka balsij, un, kad es spēlēju roku, iedomājos par to, kā to nodziedātu ALEX… Un ir!”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Padalīšos ar sajūtām pēc augstas inteliģences un kultūras pasākuma apmeklējuma-Zvaigznes ceļš.Sākās ar nokavēšanos,nepaskaidrojot iemeslu.Ja negribējās dzirdēt dziedātāju balsis, viss labi! Bungas un troksnis 10balles!Vai tik man bij sajūta,ka vakara vadītājs,kuru es mīlu un cienu kā aktieri ( E.D.) uzskata mani par kaunamu aitubaru? E.D- un tagad visi- jooo jo jo joo jooo.. VISI- jooo jo jo jooo jooo..E.D- Un tagad skaļāk- Lāā la la lāāā lāāā- Visi- Lāā— u. t.t.. dialogs gana garš.Kad Aija pateica- Cik jūs te daudz- pirmoreizi,nu labi. Otro reizi- jau bij sajūta,ka vismaz trešdaļai neērti jāatvainojas un jāpazūd. Mākslinieki,kuri tiešām Mākslinieki,uz skatuves nerunāja vispār ( Z.L) Vai kā Marhils-paprasija tautai ģitāru,jo uz skatuves ( ATKAL!) neskan. Kuri ne tik mākslinieki( pensionētais pleibois,kur pēc paša domām,visas ģībst),mēģināja ko teikt,kamēr “viņu sasprauž’ (citāts!) Finālā bij iespaids- jo skaļāk kliegšu,jo augstāk mani sadzirdēs! Līdz debesīm..Un- ja skaņu operators ir lords vai sers – domāju,kādu ieroci viņš izvēlējās…pēc šā visa 🙂 jā,ārkārtīgi subjektīvas domas,un es ne Džeina Fonda un ne Alens Delons..Tādēļ ar uz skatuves neraujos tirināties un pieprasīt,lai visi mani mīl! 🙂

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.