Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ziemassvētku brīnums “Ulbrokas Pērlē”

Grupa “bet bet”. Publicitātes foto

Ziemassvētkos man bija tā laime klausīties grupas “bet bet” koncertu Ulbrokā, kultūras centrā “Ulbrokas Pērle”. Lai ar latviešu estrādes mūziku esmu vairāk “uz jūs”, ejot uz koncertu, pārsteigumus negaidīju, tomēr tādi bija un ne viens vien.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākšu ar “garšīgāko” no tiem: mazais brīnums — Rīgas Doma kora skolas 1. klases audzēknis un bērnu vokālās grupas “Dzeguzīte” dalībnieks Georgs Rukmanis-Počs. Nespēju vien nobrīnīties, kā bērns šādā vecumā var tik labi just skatuvi, pārējos grupas dalībniekus, nemaz nerunājot par viņa talantu. Varbūt tāpēc, ka kļūstu vecs, sentimentāls, bet Georga sniegums mani reāli aizkustināja līdz asarām. Īpaši dziesmā, kuru izpildīja kopā ar Zigfrīdu Muktupāvelu duetā. Varbūt lielā vecuma kontrasta dēļ — Georgam ir tikai septiņi (vai varbūt jau astoņi) gadi, Zigfrīdam 58.

Grupai “bet bet” aizsācies 33. darbības gads. Māksla, dziesma, un mēs paši būsim mūžīgi tik ilgi, kamēr uzturēsim savas tradīcijas. Tajā skaitā jau par klasiku kļuvušās estrādes dziesmas kā šajā gadījumā “bet bet” dziesma “Circenīša Ziemassvētki” ar Raimonda Paula mūziku un Aspazijas vārdiem. Grupas faniem tas nebūt nav jaunums, bet man kā pirmatklājums bija īpašais basģitārista Andra Alviķa smaids. Šķiet, ka šajā cilvēkā ir tik daudz pozitīva, jo smaids no viņa sejas nepazuda visu koncerta laiku. Savukārt Zigfrīds Muktupāvels, precīzāk viņa balss, man saistās ar Latvijas Radio 1 raidījumu “Kultūras rondo”, kuru viņš vadīja 15 gadus. Apvienojot raidījuma vadītāja un mūziķa īpašības, pasākums bija silts, gaumīgs, pieklusināts, izrotāts ar jokiem, gluži kā šajos svētkos pienākas. Lai arī visas grupas dziesmas klausītājiem ir zināmas, aranžējumi veidoti no jauna, un līdz ar to neskan kā no pūralādes izņemtas, nedaudz apputējušas.

Lai arī ziemas lielākie svētki aizvadīti, grupa “bet bet” izziņojusi divus papildkoncertus. Tie būs baudāmi Ulbrokā — 6. un 7. janvārī. Biļetes uz abiem koncertiem vēl var iegādāties. Tā kā “Ulbrokas Pērle” nav pilsētas centrā, nav jāuztraucas par to, kur atstāt automašīnu. Vietas ap kultūras centru ir atliku likām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.