Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ziemai vēl nav gatavi. Topošie automehāniķi veic bezmaksas pārbaudi senioru automašīnām.

ĶERAMIES KLĀT! Senioriem automašīnas pārbaudīja Markuss Šaicāns (pirmais no kreisās) , Artūrs Tihanovs, Arnis Jumiķis un Andris Veikša. Gintas Grincēvičas foto

Jau ceturto gadu Aizkraukles Profesionālā vidusskola labo darbu mēnesī oktobrī rīko akciju, kurā senioriem ir iespēja veikt auto tehnisko pārbaudi. Klienti bija priecīgi izmantot šo bezmaksas piedāvājumu, savukārt topošie mehāniķi — lepni par iespēju šādu pakalpojumu veikt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Prieka pilna atgriezeniskā saite

Aizkraukles Profesionālās vidusskolas 4. kursa automehāniķi senioru automašīnām novērtējumu riepas, apgaismes sistēmu, akumulatora uzlādi, bremžu sistēmu. Akcijai pieteicās 16 dažādu automašīnu marku īpašnieku. Topošie automehāniķi pārbaudīja Volkswagen, Audi, Opel, Volvo, KIA, Fiat un Nissan markas braucamos.

“Mums bija svarīgi, ka ar savu darbu varam dot kaut ko labu sabiedrībai. Uz automašīnu novērtēšanu ieradās priecīgi cilvēki labā noskaņojumā, līdz ar to veidojās atgriezeniskā saite. Puiši izdarīja labu darbu, pretī saņēmām smaidus. Kāds uz pārbaudi ieradās pat ar konfekšu kārbu,” stāsta Inita Šale, Aizkraukles Profesionālās vidusskola projektu vadītāja.

Ar lielu atbildību visus klientus sagaidīja Markuss Šaicāns, kurš visus pārbaudes rezultātus fiksēja tehniskajā protokolā. Akumulatora baterijas diagnostiku veica Arnis Jumiķis, apgaismes sistēmas pārbaudi — Artūrs Tihanovs, riepu spiedienu pārbaudīja Raivis Kalniņš, protektora dziļumu — Andris Veikša. Bremžu pārbaudi veica Ritvars Dzenis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Edgars Šals, Aizkraukles Profesionālās vidusskolas automehāniķu pasniedzējs stāsta, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, šogad bezmaksas auto tehniskā pārbaude papildināta ar akumulatora pārbaudi un otro gadu tiek pārbaudītas arī mašīnas bremzes.

“Vislielākie defekti mēdz atklāties, pārbaudot automašīnas apgaismes sistēmu. Piemēram, viena automašīna uz pārbaudi ieradās bez nevienas stop gaismas. Ar tādu transportlīdzekli, aizbraucot uz tehnisko apskati, saņemtu trijnieku — ceļa satiksmē piedalīties ar tādu mašīnu nevar. Otra lieta, ko vajadzētu ekonomēt, ir degviela. Lielākā daļa brauc ar pazeminātu spiedienu riepās, kas veicina degvielas patēriņu. Ziemai cilvēki nav sagatavojušies, vēl brauc ar vasaras riepām. Akumulatoru apskate iepriecināja, izskatās, ka ziema būs laba un automašīnas varēs iedarbināt bez apgrūtinājumiem. Kādām četrām mašīnām prasījās pēc bremžu sistēmas remonta,” par akcijas laikā novēroto stāsta Edgars Šals.

LABS DARBS, KAS PADARĪTS! No kreisās Raivo Ziemanis, skolotājs Edgars Šals un klients Jānis.
Foto no Aizkraukles Profesionālās vidusskolas

Sniedz konsultācijas

Pēc apskates automašīnas īpašnieki saņēma tehnisko protokolu ar apskates rezultātiem. Ja neskaita spiedienu automašīnas riepās, kas tika uzpumpētas līdz vajadzīgajam spiedienam, tad pārējos jautājumos topošie mehāniķi sniedza konsultatīvus norādījumus. “Mēs nenovēršam citas nepilnības, jo mums ir limitēts laiks. Veicam automašīnas pārbaudi, aizpildām tehnisko protokolu, ko atdodam automašīnas īpašniekam, kurš ir informēts un tālāk var rīkoties pēc saviem ieskatiem. Mēs pārbaudām automašīnas pašus pamatus. Primitīvākās lietas, kurām automašīnas īpašnieks pievērš vismazāko uzmanību,” skaidro skolotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labo darbu mēnesis

Akcija ir lieliska iespēja pārbaudīt automašīnas nianses, ko daudzos autoservisos nemaz nav iespējams izdarīt. Piemēram, lai pārbaudītu protektoru dziļumu, nepieciešams īpašs instruments — bīdmērs. Tāpat arī testeris, ar kuru pārbauda mašīnas akumulatoru, nav lēts, tādēļ ne katrā autoservisā pieejams. Bieži vien profilaktiska automašīnas pārbaude nav īpašnieku prioritāte, īpaša vērība tiek vērsta vien tad, kad parādās signāli, ka kaut kas nav kārtībā. Akcijā ieguvēji bija gan seniori, kuru mašīnas tika pārbaudītas, gan jaunieši, kuriem tā bija lieliska praktisko iemaņu pārbaude.

Skolas audzēkņi Labo darbu mēnesī iesaistījās arī citos pasākumos. Piemēram, skolas ansamblis sniedza 40 minūšu ilgu koncertu Skrīveru sociālās aprūpes centrā “Ziedugravas”, vakar skolas audzēkņi viesojās dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Felida”, kur nogādāja iepriekš sarūpēto pārtiku, segas un citas kaķu uzturēšanai nepieciešamas lietas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.