Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Ziedugravās” top jauna aprūpes centra ēka. Komplektē kravu telpu labiekārtošanai

BŪVUZŅĒMUMS NO SIGULDAS GATAVO VEIDNES pamatu ieliešanai. SAC “Ziedugravas” bijušo mazo koka kotedžu vietā drīz sliesies moderna ēka.

Sociālajā aprūpes centrā (SAC) “Ziedugravas” Skrīveros šajā vasarā sākušies būvniecības darbi jaunajai ēkai, kurā vieta sākotnēji būs 16—18 centra klientiem. Augusta sākumā būvnieki strādā pie ēkas pamatu izbūves, bet vēlā rudenī mājai jau paredz pieslēgt komunikācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SAC direktore Diāna Bebre-Kondrāte stāsta, ka šobrīd centra teritorijā notiek intensīva būvniecība, bet līdz apkures sezonas sākumam šeit jātop mājas veidolam un, iespējams, jābūt arī pieslēgtām komunikācijām. Pašlaik izbūvēta ēkas pamatu pēda un gatavo veidnes pamatu ieliešanai. Atklāšanas pasākumu te varētu rīkot jau nākamajā pavasarī. Mājas platība būs 400 m2. Tajā būs četras dzīvojamās daļas, katram sava labierīcību telpa, virtuves un atpūtas zona. Tās visas mājas garumā savienos garš gaitenis. Minimālais iemītnieku skaits būs 16, bet, ņemot vērā platību, tajā varēs uzturēties līdz pat 32 klientiem. Plānots, ka līdz ar ēkas izbūvi radīsies viena papildu darba vieta aprūpētājam.

Aprūpes centra teritorijā ir vēl divas atsevišķas mājiņas, kuras saglabātas, un šogad tām veikts kosmētiskais remonts. Uz tām pārcelti arī vairāki no iemītniekiem, kas iepriekš dzīvoja nu jau nojauktajās kotedžās. Pārējie izmitināti lielajā korpusā.

Vai, vadoties no citiem būvniecības projektiem Latvijā, arī šis attīstības gaitā nesadārdzināsies? SAC direktore teic, ka ņemti vērā sadārdzinājumi, iespējamais inflācijas pieaugums. Riski bija būvniekam jāiekļauj savā piedāvājumā un jārēķinās, ka darbu gaitā nevarēs pieprasīt papildu līdzekļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenais būvuzņēmējs ir no Turcijas, bet darbus uz vietas Skrīveros pašlaik veic apakšuzņēmumi.

Ēkas labiekārtošanā palīdzība gaidāma no sadarbības partneriem Francijā, asociācijas “AIMA”. Skrīverieši jau tagad pamazām komplektē kravu — mazlietotas mēbeles un aprīkojumu. Par kravas piegādi būs jāsedz tikai transporta izdevumi. Tā kā no Francijas izbrauks pilnībā nokomplektēta kravas automašīna ar piekabi, piegādes izdevumi ir ap 4 tūkstošiem eiro. 

Uzziņa

 “Staburags” iepriekš rakstīja, ka 2019. gadā Skrīveru SAC sāka sadarbību ar ASV Bruņoto spēku pavēlniecību Eiropā un iesaistījās projektā “Humanitarian Assistance” (“Humanitārā palīdzība”). 2021. gadā bruņoto spēku pārstāvji tikās ar SAC vadību, lai pārrunātu konkrētu sadarbības projekta realizāciju.

 Humanitārās palīdzības projekts paredz līdzekļu piešķiršanu sabiedrisko objektu — bērnunamu, senioru centru, ugunsdzēsēju depo, ātrās palīdzības dispečeru centru un neatliekamās medicīniskās palīdzības centru — rekonstrukcijai un renovācijai. Projektu īsteno ASV armijas Inženieru korpuss sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.